Şafak Mahmutyazıcıoğlu Kimdir? 

Ünlü sunucu Ece Erken ile evliliği tanınan Şafak Mahmutyazıcıoğlu bu evlilikten kısa bir süre sonra  silahlı saldırıya uğraması sonucu hayatını kaybetti. Şafak Mahmutyazıcıoğlu kim? Nereli? En son evliliğini kiminle yapmıştır? Şafak Mahmutyazıcıoğlu ne zaman vefat etmiştir?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Kimdir? 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Rize’de 1989 yılında doğmuştur. Rizeli olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu ilk, orta ve lise öğreniminden sonra üniversite hayatını İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarı bir şekilde bitirmiştir.

Üniversiteden mezun olduktan sonra hukuk bürosu açarak uzun süre meslek hayatını bu şekilde devam etti. Ayrıca birçok büyük şirketlerin hukuk danışmanlığı yapmıştır. Belli bir süre sonra meslektaşı Avukat Oktay Kurman ile birlikte Kültür Hukuk Bürosunu kurarak, İdare Hukuku, Gayrimenkul Davaları ve Ceza Hukuku yönelik alanlarda çalışmalarda bulunmuştur. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu belli bir sürede Beşiktaş kulübünde başkanlığını Fikret Orman’ın yaptığı dönemde hukuk departmanından sorumlu yönetim kurulu üyeliği de yapmıştır. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Hayatı 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu 1980 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. Rizeli olan Mahmutyazıcıoğlu ilk, orta ve lise öğreniminden sonra üniversiteyi de İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini mezun oldu ve uzun bir süre avukatlık mesleğini yapmıştır. 2005 yılında ilk evliliğini yapan Şafak Mahmutyazıcıoğlu bu evlilikten iki çocuğu bulunmaktadır. 2020 yılında ilk eşinden ayrılıp 2021 yılında sunucu Ece Erken ile evlendi. Fakat Ece Erken ile evlendikten kısa süre sonra silahlı saldırı sonucu 42 yaşında hayatını kaybetti. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Eşi Ece Erken Kimdir? 

Ünlü bir sunucu olan Ece Erken, 11 Mayıs 1978 yılında  Çorlu da dünyaya gelmiştir. Babası Samsunlu olan Ece Erken babası subaydır. Babasının görevinden dolayı birçok şehirler de yaşayıp ilk, orta öğretimini tamamladı. Liseyi ise Beşiktaş Atatürk Anadolu liseden mezun oldu. Sunuculuk hayatına daha 12 yaşındayken başlamıştır. Birçok radyo ve televizyon programlarında sunuculuk yapan Ece Erken 2014 yılında Serkan Uçar ile evlendi ve bu evlilikten bir de oğlu vardır. 2015 yılında da eşiyle yollarını ayırdılar. 2022 yılında da Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile evlendi. Fakat bu evliliği de çok kısa süre sonra silahlı saldırı sonucu eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle mutlu yarım kaldı. 

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: