Bizimle iletişime geçin

Dünya döndüğünden bu yana kadın, erkek herkesin hayatında en az bir defa kafasını kurcalayan o soru: “Aldatıldım mı?” Huzurlarınızda bu soruya “evet” cevabını almışların anlayabileceği 15 aşama.

– Kafamda deli sorular! “Nasıl yaaa? Nasıl? NASILLL? “ diye çıldırma evresi.

– Ben senin gözünün içine aşık aşık bakarken, aklında hep o mu vardı? “Bana, sarılırken de hep onu mu düşündün?” diye içiniz içinizi yer.

– Yemek yapmanın tam ortasında, otobüste, anılarınızın olduğu ya da olmadığı alakasız bir yerde, ansızın biri kalbinizi sıkıyor gibi canınız acır, ağlamaya başlarsınız. Tabi bu esnada bedduanın bini bir para.

-‘Hem yara bandım, hem yaram’ dönemi. Ağlarken ve bu ihanetin yükünün ağırlığı altında ezilirken, alışkanlıktan ya da garip bir özlemden olsa gerek size sarılsın, açtığı yaraları sarsın istersiniz. – Stalk’la babam afedersin. Sonra biraz daha sakinleşip, stalk aşamasına geçersiniz. Hem o 3.kişiyi, hem de aldatan eski sevgilinizi.

– Ahh bu mesajların gözü kör olsun! Sabahları alışkanlıktan ondan gelen günaydın mesajını okumak için elinizi telefonunuza atarsınız. Sonra mesajın sizi merak eden arkadaşınızdan geldiğini görüp, bu gerçekle yüzünüzü yıkamış olursunuz. “Ne bekliyordun ki?” diye gerçeklere koca bir günaydın dersiniz.

– Halil Sezai sendromu. Uzun bir süre ortak arkadaşlarınızdan kimseyi görmek, konuşmak istemezsiniz. – Haklı olduğunu bilmenin ağır yükü ve çaresizliğiyle kendinizi ya yemeğe ve içmeye verirsiniz, ya da iştahınız sıfırlanır.

– Sonra artık haklı olarak üzülmekten, tükenmekten yorulursunuz. “Tamam” dersiniz, “N’olursa olsun bir şekilde hayatıma devam etmem lazım” gibi mantık pırıltıları ufak ufak gelir. – Aldatıldığınızdan dolayı kendinizi suçladıysanız, hatırlayın ki sizin bu işle hiç bir alakanız yok.

– Bubi tuzakları… Sizin zayıf durumunuzu bilen, etrafınızda sizden hoşlanan birileri varsa, fırsattan istifade size yanaşmaya, avutmaya çalışabilirler. İnanın hiç gerek yok! – Bubi tuzaklarından sıyrıldıysanız, iyileşme zamanı geldi çattı demektir. “En sevdiği kupası, diş fırçası, çöp.” diye çöpe de atabilirsiniz, “Amaaan altı üstü bu bir sweatshirt, kalsın n’olcak” diye aydınlanmalar da yaşayabilirsiniz.

– “Siz kendinizi yerden yere vursanız da, mutluluktan uçsanız da, dünya dönüyor ve dönmeye devam edecek” aşaması – “Beni öldürmeyen şey güçlendirir” triplerine girmeyin. Sakin olun şampiyonlar!

İNSAN

Sürekli Kitap Satın Alıp Asla Okumama Hastalığı Tsundoku

Bazı insanlar var ki, okumasalar da kitap almadan duramıyorlar. İşte bu duruma verilen isim Tsundoku. Bu kişiler kitap okuma konusunda başarılı olmamasına rağmen sürekli kendilerini kitap fuarlarında veya kitapçılarda bulurlar.

 

Okumaya devam et

İNSAN

Kadınların Teklif Ettiği Anaerkil Kabile: Mosuolar

Dünya üzerinde yer alan toplumların büyük bir çoğunluğu ataerkil bir sosyal yapıya sahipler. Ama araya az da olsa anaerkil bazı toplumlar girmişlerdir. Orta Asya’da Çin’e yakın bir bölge de yaşayan 40 Bin nüfuslu Mosuolar’da dünya üzerinde yaşayan anaerkil toplumlardan birisi.  Mosuo kültüründe erkeğin sadece adı var. Öyle bir sistem var ki erkek sadece soyun devam etmesi gereken ve günlük işlerin yapılması için gereken bir araç. Mosuolar’da sosyal yaşamın her aşaması kadın egemenliğinde erkeklerin hiçbir söz hakkı olmadığı bu bölge de evin reisi de ailenin en büyük kadını kimse o oluyor.

Okumaya devam et

İNSAN

Koronavirüse Yakalanan Annesini Son Ana Kadar Hastahanenin Penceresinde Bekledi

Jihad Al-Suwaiti isimli Filistinli dostumuz ne yazık ki annesinin covid-19 kaptığını öğreniyor.

Jihad Al-Suwaiti isimli Filistinli dostumuz ne yazık ki annesinin covid-19 kaptığını öğreniyor.

Bildiğiniz gibi Covid hastalarını yıkan şeylerden birisi de yakınlarının onları görmeye gelememesi.

30 yaşındaki dostumuz ne yazık ki bir noktadan sonra annesine veda etmek zorunda kalıyor.Ve annesi hayatını kaybediyor.

Ama en azından onu her gün görmüş olmanın sevincini de içinde barındırıyor.

İllüstrasyonu çizen ise yine kendisi.

 

Okumaya devam et

Trendler