Bizimle iletişime geçin

San Fransisco merkezli tasarım firması Edge Innovations, James Cameron ve Frank Gehry gibi isimler de dahil olmak üzere vizyonerlere dünyanın en yenilikçi, teknik ve sanatsal eserlerinden bazılarını sağlıyor. Eski Walt Disney yaratıcıları tarafından yönetilen ekip şu aralar hiper gerçekçi yunuslar üzerinde çalışıyor. Ama deniz hayvanlarının kullanıldığı eğlence sektörünü canlı tutmak ve bunu yaparken canlı hayvanları da koruyabilmek.

Bu gerçekçi mekanik kuklalar tamamen benzersiz bir deneyim yaratmak için canlı hayvanlar gibi programlanmış davranışı ve yapay zekayı bir araya getiriyor.

HAYVAN

Dünyanın En Tehlikeli Kuşu Tepeli Deve Kuşu Cassowary

Casuarius cinsine ait olan dünyanın en tehlikeli kuşu Cassowary, uçamamalarına rağmen oldukça iri ve tehlikelidir. Deveye benzeyen bu canlılara ‘tepeli devekuşu’ da denir. Özellikle Avustralya ve Yeni Gine’deki ormanlarda görülürler.

Okumaya devam et

HAYVAN

Hastalıkların Yeni Taşıyıcısı Asya Kaplan Sivrisineği Hakkında Bilgi

Bu sivrisinek, türleri arasında mükemmel bir isme sahip ve insanlardan tarafından tanınması çok kolay: beyaz çizgili siyah bir görünümü var. Asya kaplan sivrisineği (bilimsel adı Aedes albopictus) anavatanı adından anlaşılacağı gibi Asya’dır, ancak, son yıllarda, bu tür, uluslararası ticarete bağlı olarak malların taşınması ve ülkeler arası seyahatler nedeniyle birçok ülkeye yayılma şansı yakalamış.

Okumaya devam et

HAYVAN

32 Yıl Önce Nesli Tükenen Muhteşem Kuş Kauai’nin Bize Bıraktığı Son Ses Kaydı

Hawaii adalarına özgü bir tür olan Kauai ‘O’o kuşu, en son 1985 yılında görülebilmiş. Sesi ise en son 1987’de kayda alınmış.

Okumaya devam et

Trendler