Özgür Demirtaş Kimdir?

Özgür Demirtaş son dönemlerde gerek ekonomiye bakış açısı gerekse bir takım eleştiriler getirmesi sebebi ile gündeme oturan ve bir hayli merak uyandıran isimler arasında yer alıyor. 1976’nın Ağustos ayında dünyaya gelen isim Ankara doğumlu olsa da Babası Şanlıurfalıdır. Ankara doğumlu olan Özgür Demirtaş eğitim hayatında farklı pek çok şehri gezmiştir. Zira ilkokulu Manisa’da okumuş ve tamamlamış, liseyi ise İzmir’de bitirmiştir.

Bir dönüm noktası haline gelen üniversite sınavını ise tam bir başarı ile tamamlamıştır. İlk elliye giren Özgür Demirtaş Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliğini okumaya hak kazanmıştır. Eğitim hayatında her zaman büyük başarıları ile anılan isim üniversiteyi tamamladıktan sonra finans alanında doktora yapmış olup daha 27 yaşındayken doktor unvanına sahip olmuştur. 

Özgür Demirtaş Evli Mi?

Türkiye gündeminden düşmeyen ve eğitim hayatı başarılar ile dolu olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş Neslihan Küçükoğlu ile evlilik yapmıştır. Evliliğine devam eden çiftin ise Kenan adında bir oğlu bulunmaktadır. Kenan Demirtaş’ın eşi ise işletmecidir. Özgür Demirtaş ve Selahattin Demirtaş’ın soyadı benzerliği ise akrabalık bağının bulunup bulunmadığı sorularını beraberinde getirmektedir. Sadece soyadı benzerliği bulunan Özgür Demirtaş ve Selahattin Demirtaş arasında hiç bir kan bağı bulunmamaktadır.

Özgür Demirtaş’ın Mesleği Nedir?

İlkokul ve lise eğitimlerini farklı şehirlerde tamamlayan ve üniversite sınavında derece yaparak ilk 50’ye giren Özgür Demirtaş Boğaziçi Üniversitesi’nin Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olmuştur. Sonrasında ise Boston Collage’nde çalışmalar yaparak doktor unvanını kazanmış olup aynı dönemde Baruch adlı kolejde yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamıştır. Akademik başarılarına hız kesmeden devam eden ve her geçen gün bir yenisini ekleyen Özgür Demirtaş 2010 yıllarında farklı pek çok ülkede sayısı neredeyse 10 milyonu geçen öğrencinin değerlendirmelerinden elde edilen verilere göre bir milyon profesör arasında ilk yirmiye girmiştir.

Özgür Demirtaş Türk finans profesörü olmanın yanı sıra aynı zamanda YouTuber, yazar, mühendis ve akademisyen gibi pek çok unvana sahiptir. Tüm bu mesleki kimliklerin yanı sıra şuan pek çok holdingde danışmanlık hizmetlerine devam ettiği bildiriyor. 

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: