Oytun Erbaş Kimdir?

15 Kasım 1978 Yılı İzmir doğumludur. İlk ve orta eğitimini İzmir’in Ödemiş ilçesinde yapmıştır. 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamlamıştır. Oytun Erbaş o yıl dönem 2. olarak başarılı bir şekilde eğitim hayatını tamamlamıştır.

Oytun Erbaş İç hastalıkları, Radyoloji, Deneysel Tıp, Fizyoloji gibi dallarda uzmanlık almıştır. 10.000 ders saatlik Tıp müfredatı anlatmıştır. İleri seviyede İngilizce diline hâkimdir. C1 denilen seviye olarak yabancı dilini geliştirmiştir. Tıp alanında binlerce makale yazmıştır.

Oytun Erbaş Tıp Alanında hangi Unvanlara Sahiptir?

Oytun Erbaş “ Profesör Doktor “ olarak tıp alında kariyer yapmıştır. Ayrıca Gebze’de “ Deneysel Tıp Enstitüsü “ nün kurucusudur.  Bazı bilim dergilerinde editörlük yapmaktadır. İnflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, epilepsi, nörolojik hastalıkların tedavisi gibi tıp alanlarında başarılı çalışmaları mevcuttur.

Oytun Erbaş ayrıca birçok ödülde almıştır. Örneğin; “ Uluslarası Otolojik Cerrahi Derneği “ tarafından verilen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Dalı’nda “ Politzer Ödülü” 2013 yılında almıştır. Daha sonra ise, Avrupa Ortopedi Ve Travmatoloji Derneği tarafından Jacques Duparc Ödülü almıştır. Daha sayamadığımız birçok dalda ve projede yer alırken Oytun Erbaş bilgilerini kaleme alıp, gelecek nesillere aktarmıştır.

Oytun Erbaş Kitapları

  • Psikiyatrinin Kara Kitabı (Beyninizi Yakmaya Hazır Mısınız?)

Kitabın kısaca içeriği, direkt nörolojik durumlardan bahseder. Kitapta psikiyatrik hastalıkların nedenleri, tedavisi ve duyguların beyinde etkileri bahsedilmektedir.

  • Aşk-Tutku-Hormon-Aldatma

Kitabın kısaca içeriği, “aşk acısı var mıdır, kaç günde ve nasıl geçebilir?” – “Kim neden aldatıyor?” – “Âşık olduğumuzda beyinde neler oluşur? Hormonal durum değişimi ” gibi birçok aşk hakkında paylaşımlarda bulunmuştur.

  • Popüler Diyetlerin Toplu Mezarlığı

Kitabın kısaca içeriği, ” Her obez hasta mıdır? Diyetler bize sağlıklı yaşamın kapılarını açabilir mi?, Popüler diyetler ne kadar bilimseldir? , Çinliler gibi Beslenme sonucu yaşam ömrü arta bilir mi? ” şeklindedir. Yazar insanların yaşadığı sorunların çözümlerine farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Yazar yapmış olduğu çalışmalar ve sunduğu eserler ile (Tıp ve birçok alanda gelişmiş olan Pofesör Doktor Oytun Erbaş ülkemizin gurur kaynağıdır.) ülkemizin gurur kaynağı kişililerden biridir.

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: