Bizimle iletişime geçin

Geçen hafta ABD’nin Utah eyaletinde ıssız çölün ortasında bir metal monolit bulunmuş ve tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Yetkililer, bulunan yapının Stanley Kubrick’in ‘2001: A Space Odyssey’ filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından yerleştirildiği tahmini yürütmüştü. Gizemli yapının kaybolmasının ardından, önce Romanya’da sonrasında ise California eyaletinde yer alan Atascadero kasabasında yeni bir monolit keşfedildi.

Monolit, yekpare taş veya kayadan meydana gelen, görünüşte dağ benzeri bir jeolojik veya teknolojik, büyük boyutlu bir kitledir. Sıklıkla çok sert ve katı metamorfik kayadan olan bu kitleleri, genellikle erozyon açığa çıkarmıştır.

Bugün yeryüzündeki en büyük üç monolit Avustralya’da, Meksika’da ve ABD’de bulunuyor.

Monolit nedir? (Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli

monolit bulundu) – 2

YÜRÜYÜŞÇÜLER KEŞFETTİ

Öte yandan Guardian’ın yerel bir gazeteye dayandırdığı habere göre, ABD’de Utah’ın ardından California’da da gizemli bir monolit ortaya çıktı. Atascadero kasabasında gezintiye çıkan onlarca yürüyüşçü Pine dağının tepesindeki monoliti keşfetti ve ardından fotoğraflarını paylaştı.

Monolit nedir? (Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli

monolit bulundu) – 3

3 METRE BOYUNDA

Bununla birlikte, kim tarafından yerleştirildiği bilinmeyen metal yapının üç kenarının bulunduğu, 3 metre boyunda ve 45 santimetre genişliğinde olduğu belirtildi.

Monolit nedir? (Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli

monolit bulundu) – 4

UTAH’TAKİ KADAR SAĞLAM DEĞİL

Diğer taraftan, bulunduğu kayalara sıkıca monte edilmiş olan Utah’taki benzerinin aksine, Atascadero monolitinin salllandığı ve güç uygulanırsa devrilme ihtimali olduğu ifade edildi.

Monolit nedir? (Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli

monolit bulundu) – 5

UTAH’TA ÖNCE BULUNDU, SONRA KAYBOLDU

ABD’nin Utah eyaletinde havadan yaban koyunu sayımı yapan milli park görevlileri tarafından 18 Kasım’da tesadüfen keşfedilen uzun ve parlak metal monolit, tüm dünyanın ilgisini çekmişti.

Monolit nedir? (Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli

monolit bulundu) – 6

Bununla birlikte, adeta, “2001: A Space Odyssey” filminden fırlamış gibi görünen yapının kim tarafından ne zaman çöle yerleştirildiğine ilşkin araştırmalar sürerken, Utah Eyalet Arazisi Bürosu (BLM) geçen hafta sonu gizemli nesnenin ortadan kaybolduğunu açıkladı.

Monolit nedir? (Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli

monolit bulundu) – 7

ROMANYA’DA DA ORTAYA ÇIKTI

ABD’nin Utah eyaletinde gizemli bir şekilde ortaya çıkan, sonra  yine  esrarengiz şekilde ortadan kaybolan ‘monolit’ geçen gün de Romanya’da ortaya çıkmıştı. Utah’ta çölün ortasında bulunan bloğun aksine bu metal yapıda çekiçle yapılmış gibi görünen izlerin bulunduğu belirtildi. Romanya’nın kuzeyinde bulunan 4 metrelik monolitin de bulunduğu yere nasıl geldiği bilinmiyor.

Okumaya devam et
Advertisement

BİLGİ

Son dakika deprem haberleri AFAD – Kandilli | İzmir’de deprem mi oldu, nerede deprem oldu?

Son dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesine göre sorguluyor. Sabah saatlerinde Ege’de meydana gelen depremin ardından son dakika bilgisine göre İzmir’de deprem oldu. İşte son dakika deprem haberleri…

Deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? Bulundukları bölgede en son ne zaman deprem olduğunu araştıran vatandaşlar Kandilli ve AFAD tarafından yayınlanan son depremler listesini inceliyorlar. Son depremler listesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen tüm depremleri listeliyor. Peki, 4 Aralık 2020 tarihinde nerede deprem oldu?

4 ARALIK SON DAKİKA SON DEPREMLER

İZMİR’DE DEPREM

Gelen bir son dakika haberine göre; İzmir’de 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

EGE’DE DEPRE

Bugün saat 07.26’da merkez üssü Ege Denizi olan bir deprem meydana geldi.

AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, 3.6 büyüklüğündeki deprem 11.79 km derinlikte meydana geldi.

Okumaya devam et

BİLGİ

Olmasa da Yaşamaya Devem Edeceğimiz Yedi Organ

İnsan vücudunun işleyişi bilim insanlarını asırlar boyunca şaşırttı. Geliştirilen yeni teknolojiler, ilaçlar ve yöntemler ile vücudumuz artık eskisinden daha da dayanıklı bir hal aldı.

Okumaya devam et

BİLGİ

Hafta sonu marketler açık mı? Marketlerin çalışma saatleri…

Hafta sonu marketler açık mı? Marketlerin çalışma saatleri…

Hafta sonu marketler açık mı? Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında marketler açık mı?

Marketlerin çalışma saatleri… Marketler kaça kadar açık olacak? Ayrıntılar haberimizde…

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” ve “Yeni Kısıtlama ve Tedbirler” konulu genelge gönderdi.

“Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” genelgesinin detayları

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirlenen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.

Hafta sonu marketler açık mı?

Cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

Okumaya devam et

Trendler