Kürşat Yılmaz Kimdir?

Kürşat Yılmaz ismi son dönemlerde bir hayli duyulmuş olup pek çok kişinin merak konusu haline gelmiştir. Mafya bağlantıları ile ön plana çıkan isim pek çok suçtan yargılanmaktadır.

1961 yılının Mart ayında dünyaya gelen Yılmaz aslen Giresun doğumludur. Aşırı ülkücü olması ile gündeme gelen Kürşat Yılmaz iki çocuk babasıdır. Çocuklarının ismi ise Ülkü ve Alparslan olarak bilinmektedir. 

 Ülkücü mafya lideri daha önceki dönemlerde nitelikli yağma, kasten adam yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, tehdit, çıkar amaçlı suç örgütü gibi pek çok nedenden kesinleştirilmiş bir şekilde 66 yıl ceza almıştır. Türk hapisanelerinden 1994, 1997, 1998 yıllarında toplamda üç kere kaçmış olduğu bilinmekte en sonunda ise 1998 senesinde Bulgaristan bölgesinde yakalanarak tutuklandığı belirtilmektedir.

 Kürşat Yılmaz Neden Tutuklandı?

 Yeraltı dünyasının en gözde isimleri arasında yer alan Kürşat Yılmaz mafya babası olarak da gündeme gelmektedir. Banker Kastelli’yi vurmak suçu ile bir dönemin en dikkat çeken ismi olan Yakup Kürşat daha pek çok çeşitli suçtan yargılanmıştır.

Ülkede yer alan hapislerden farklı senelerde toplamda üç kez kaçmış olsa da Bulgaristan’da yakalanmış olup 17 Nisan 1999 yılında ise Türkiye’ye iade edilmiştir. Kürşat Yılmaz Türkiye’ye iadesinin ardından Kartal Özel Tip Cezaevine konulmuştur. 1999 yılının Temmuz ayında ise Kuşadası Eski Belediye Başkanı olan Lütfü Soyolcu’yu öldürme suçu ile bilinen tetikçi Fırat Erdoğan’ı azmettirdiği gerekçe gösterilerek suç ortağı olarak bilinen Yavuz Kaşıkçı ile toplamda 66 yıl süre ile hapis cezasına çarptırılmıştır.

Yakup Kürşat Yılmaz’ın Ülkü Ocakları İle Bağlantısı 

Yakup Kürşat Yılmaz aşırı Ülkücü yapısı ile isminden söz ettirmiştir. Ergenekon olayları öncesinde ülkü ocakları ile bağlantı halinde olan isim aynı zamanda burada yetkili konumunda da yer almıştır. Eski polis memurları arasında yer alan Tülay Çetin Yılmaz ile evlilik yapmış olan Yakup Kürşat Yılmaz evliliği ile de pek çok kez gündeme gelmiştir. 2016 yılında ise Tülay Çetin Yılmaz’ın mahkemeye başvurması ile birlikte çift anlaşmalı olarak evliliğine son vermiştir. Kürşat Yılmaz 2021 yılında tahliye edilmiştir.

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: