Bizimle iletişime geçin

Annesini ve aslında köpeği, duvara doğru yaptığı hızlı bir atışla kurtaran adam Çekya’da yaşıyor.

Bu ailenin, Nebilovy Kalesi’ne doğru gerçekleştirdikleri gezi neredeyse dehşete dönüşüyordu. Amerikan Staffordshire Teriyeri, aniden evlerden birinin bahçe çiti üzerinden atlıyor ve herhangi bir uyarı (havlama vs.) olmadan, Rozárka Martin’in annesine saldırmış. Martin’in karısı ve çocukları sağlama alındıktan sonra, Martin, saldıran köpeği öldürmemek için duvara ateş ediyor ve annesinin yaralanmasının da önüne geçiyor.

Bütün bu olanlar da bir araç kamerasına yansıyor.

HAYVAN

Dünyanın En Tehlikeli Kuşu Tepeli Deve Kuşu Cassowary

Casuarius cinsine ait olan dünyanın en tehlikeli kuşu Cassowary, uçamamalarına rağmen oldukça iri ve tehlikelidir. Deveye benzeyen bu canlılara ‘tepeli devekuşu’ da denir. Özellikle Avustralya ve Yeni Gine’deki ormanlarda görülürler.

Okumaya devam et

HAYVAN

Hastalıkların Yeni Taşıyıcısı Asya Kaplan Sivrisineği Hakkında Bilgi

Bu sivrisinek, türleri arasında mükemmel bir isme sahip ve insanlardan tarafından tanınması çok kolay: beyaz çizgili siyah bir görünümü var. Asya kaplan sivrisineği (bilimsel adı Aedes albopictus) anavatanı adından anlaşılacağı gibi Asya’dır, ancak, son yıllarda, bu tür, uluslararası ticarete bağlı olarak malların taşınması ve ülkeler arası seyahatler nedeniyle birçok ülkeye yayılma şansı yakalamış.

Okumaya devam et

HAYVAN

32 Yıl Önce Nesli Tükenen Muhteşem Kuş Kauai’nin Bize Bıraktığı Son Ses Kaydı

Hawaii adalarına özgü bir tür olan Kauai ‘O’o kuşu, en son 1985 yılında görülebilmiş. Sesi ise en son 1987’de kayda alınmış.

Okumaya devam et

Trendler