Kemal Kuruçay Kimdir?

Ünlü aktör, tiyatro, sinema ve dizilerde farklı karakterlerde oyunculuk hakkını veren isim yapmış aktördür. Ayrıca Müjdat gezen sanat merkezi hocalarından ve kurucularındandır. Kemal Kuruçay ilk olarak 1990 yıllarında tiyatrocu Mehmet Karagül’le iyi bir ikili oluşturdu. Aktör o dönemde Mehmet Karagül ile İstanbul bura mi isminde sinema filminde oynadı. Birçok film deneyimi olan Kemal Kuruçay aslında kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? Gibi sorularla merak nedenimiz oldu.

Kemal Kuruçay Hayatı

Kemal Kuruçay, Ankara doğumlu olup, Kocaeli’nde büyümüştür. Gençlik döneminde komedi oyuncularına hayranlığı vardı. Aktör Lisans eğitimini yaparken, sanata yönelerek tiyatro eğitimini aldı. İlk olarak da 1996 senesinde Gurbetçiler dizisinde Fırıldak Cemil  karakterini canlandırmıştır. Sonrasında reyting Hamdi ve İnce İnce Yasemince isimli komedi  programlarında Yer almıştır.  2002 TGRT’de yayınlanan Zor baba dizisinde Engin Günaydın ile başrol oynadı. Aktörün yasamı ailesine olan düşkünlüğü ve sanatını yapmakla geçmiştir.

Ünlü Oyuncu Kaç Yaşında ve Boyu, Kilosu Nedir?

Kemal Kuruçay, 10 Haziran 1962’ de Ankara’da doğmuştur.  Aktörün boyu 1,70 m. ve  69 olup, göz rengi kahverengidir. İkizler burcu olan aktör, güzel konuşması ile bilinse de sorunlara karşı diğer insanlar gibi düşünmek yerine pratik çözümler üreten biridir. Kemal Kuruçay ailesi ile Kocaeli’nde büyümüştür. Aktörün iki kız kardeşi vardır. Asıl olarak komedi dizilerinde daha çok rol almıştır. Sanatçı dizi ve sinemada oynadığı rollerde  usta oyunculuğunu yansıtmıştır.

Kemal Kuruçay Filmleri ve Dizileri

Kemal Kuruçay, ölmeden önce son olarak “Seksenler” dizisinde Seyfi Kanber” karakterini canlandırmıştı. Aktörün en çok seyredilen Gurbetçiler ve seksenler dizisinde ve sinema projelerinde daha çok yer almıştır. 21 Ekim 2021 yılında Kemal Kuruçay,  seksenler dizisinin setinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir. Aktörün sinema olarak rol aldığı filmler ise;

Kemal Uluçay’ın 2003 yılında  sinema filmi Ömerçip’de oynamış ve sonraki yıllarda şöhretler kebapçısında oynadı.    (2003)  en iyi arkadaşım, (2004) çılgın yuva, (2005) İnadım inat, (2005) Pulsar, (2008) Sevgili düşmanım, (2008) kutsal damacana 2, (2009) İt men ve son oynadığı Seksenler dizisi gibi yapımlarda oynamıştır.

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: