İbrahim Ufuk Kaynak Kimdir?

İbrahim Ufuk kaynak 1960 yılında Ordu’da dünyaya gelen İbrahim Ufuk Kaynak arkeolog ve sanat tarihçisi mesleği ile ilgilenir. Baba tarafından Trabzon Akçaabat bölgesinden olup anne tarafından ise asıl olarak Ordu şehrindendir. Annesinin memleketi olan Ordu’da dünyaya gelen ?brahim Ufuk kaynak Ordu’da doğmuş ve aynı zamanda ilkokul ortaokul ve lise eğitimini de burada tamamlamıştır.

İbrahim Ufuk Kaynak Eğitim Hayatı 

İbrahim Ufuk Kaynak eğitim hayatı Ordu ilinde başlamış olup üniversite yıllarında da Hacettepe üniversitesi arkeoloji ve sanat tarihi bölümü ile devam etmiştir. Asıl olarak ekonomi bölümüne girmek gibi bir hayali olmuş ancak tercih esnasında yanlış işaretleme sonucu arkeoloji bölümüne girmeyi hak kazanmıştır. Yanlışlıkla tercih edilen bu bölümü sonrasında çok severek okumuş ve özellikle de tarih alanında olan derslere büyük ilgi beslemiştir.

Üniversitenin 2 sınıfındayken İngiltere’ye gitmek isteyerek hazırlıklara başlamış ve otostop sistemi ile Londra’ya gitmiştir. Londra’da bir işe girip çalışmış ve daha sonrasında Avustralya’da da eğitimine devam etmeye karar vermiştir. Ayrıca yine Avustralya’da evlenmiş ayrıca iki kızı da olmuştur. İki kızı da üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışma hayatlarını sürdürmek için de Türkiye’ye gelmeye karar vermişlerdir.

Yaklaşık olarak 60’ın üzerinde ülkede seyahat ederek buraları gezen ve çeşitli meslek dallarında da çalışıp araştırma yapmış olan İbrahim Ufuk kaynak aynı zamanda Türk tarihi Osmanlı ve Selçuklu tarihi üzerinde de birçok çalışma ve araştırma yapmıştır.

 İbrahim Ufuk Kaynak Röportajı 

 Kaynak on röportajı ile gündeme gelmesinin asıl aracı kanalı Ahsen TV’ye verdiği röportajdır. Sokak röportajı ile ön plana çıkmış olan Ahsen TV’nin röportajlarından birine denk gelen vatandaş son günlerde de izlenme rekorları kırmıştı.

Türkiye’nin de içinde bulunmuş olduğu iç ve dış saldırılar ekonomik krizin nedenleri ayrıca hükümete yönelik saldırıların perde arkaları gibi konularda yapmış olduğu yorumlar vatandaşlar tarafından da büyük takdire layık görülmüştü. Bu sokak röportajı sayesinde İçinden geçenleri dile getiren kaynak kısa sürede bütün beğenileri toplamayı başardı. Hatta Melih Gökçek tarafından da sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: