Gülçin Ergül Kimdir?

Gülçin Ergül 1985 yılında İstanbul’da 30 Ekim günü dünyaya geldi. Müziğe ise Pera Güzel Sanatlar akademisinde piyano eğitimi alarak adım attı. Atatürk kültür Merkezi’nde devlet operası ve çocuk parası topluluğuna aynı zamanda çocuk korosuna da seçildi ve birçok dalda oyunlar sergiledi. Bu oyunlar arasında kuş adam ve prens, külkedisi, fındıkkıran, uyuyan Güzel, Midas’ın kulakları, Turan dot gibi oyunlarda uzun yıllar boyunca çocuk sanatçı olarak başarılı bir performans sergiledi.

Gülçin Ergül’ün Eğitim Hayatı

Gülçin Ergül’ün eğitim hayatı olan ilk yıllarında ortaokul ve aynı zamanda lise eğitimini mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi devlet konservatuarında bale bölümünde ritim olarak tamamladı. Aynı zamanda mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesinde modern ders bölümünden de mezun olarak burada da lisans bölümünü tamamlamış oldu.

Uzun yıllar boyunca önemli dans koreograf ve eğitmen görevleri ile çalıştı. Britney Spears, Justin Timberlake gibi dünyaca ünlü starlar eşliğinde dans sanatçısı olan çalışan Gülçin Ergül dünyaca tanınan yüzlerden biri olmaya başardı.

Lise yıllarında şan dersleri almasıyla başlayan serüveni hala devam etmektedir. Hem ses sanatçısı hem tiyatro hem de nasıl korografları sayesinde birçok alanda da uzmanlaşmış olan Gülçin Ergül Türkiye’de de sevilen bir sanatçıdır.

Gülçin Ergül’ün Ses Performansı 

Gülçin Ergül’ün ses performansı da dans eğitimi kadar iddialıdır. Bu zamana kadar çıkartmış olduğu birbirinden farklı single’ları ile her dönem gündeme oturmayı başarmıştır. Bu singlelar ise şöyledir. 2016 yılında Harun Kolçak ile ağlat beni, 2016 yılında yine harabeyim isimli parça, 2017 yılında Tuna Kiremitçi ile hayatının hatası single, 2017’de iyisin mecbursun ağlama değmez hayat single’ları, 2019 yılında bir film müziği olan kim daha mutlu parçası ve yine 2019 yılında hoş geldin isimli film müziğidir.

2020 yılında Ferman, yeni yılın kutlu olsun isimli singer’lar, 2021 yılında Çelik şarkılarından olan yaman sevda, birbirimize iyi gelmiyoruz ve son olarak 2022 yılında gökyüzü çağırdı aşkı isimli single ile neredeyse her yıl mutlaka sesinden söz ettirmeyi başarmıştır. 

Paylaş:

İlginizi Çekebilir: