Bizimle iletişime geçin

TEKNOLOJİ

En İyi Hosting Firmaları | Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting genel anlamda, web sitelerinin kesintisiz ve hızlı bir şekilde, internet üzerinde sürekli yayın yapmasına olanak tanıyan bir sistem hizmetidir. Web siteleri ve web siteleri içerisinde yer alan her içerik bir sunucu içerisinde saklanmakta ve oradan internet üzerine yayılmaktadır. Sunucu, bir bilgisayardır ve sizin web siteniz ve web sitenizde yer alan bütün içerikler bu bilgisayar içerisinde yer alır. Bu sunucular, kesintisiz bir şekilde, 7/24 aralıksız hizmet sağlar. Sunucuların yer aldığı yere ise hosting denmektedir. Yani hosting hizmeti alarak, web siteleriniz için bir sunucu kiralamış olursunuz. Kısaca hosting, gözünüz gibi bakıp büyüttüğünüz web sitelerinizin sıcak yuvasıdır, müstakil evidir. Bir web siteniz varsa, kesintisiz bir hizmet sunabilmek için bir hosting hizmeti almanız gerekir.

Hosting Hizmeti Neden Gereklidir?

Hosting hizmeti sayesinde, sunucularda web siteniz için yer kiralamış olursunuz. Belli bir süre bu hizmeti almaya devam edersiniz. Süresi dolduğunda ise bu anlaşmayı yenileme şansınız bulunmaktadır. Çoğu kişi hosting hizmeti yerine, kendi sunucularını oluşturmaya çalışmaktadır. Bu konuda başarılı olan kişiler olsa da bu durumun neden olduğu pek çok olumsuz yön de mevcuttur. Çünkü ne demişler, her gülün bir dikeni vardır. Yani hosting firmalarının hizmetlerinde de zamanla aksaklıklar yaşanabilir.

Web siteleri, 7/24 insanlara hizmet veren platformlardır. Bir web sitesinin kesintiler halinde hizmet vermesi, arama motorları açısından olumsuz bir durumken, aynı zamanda hedef kitle için de güvensiz bir imaj oluşturur. Öyle ya, kim deniz gibi gel-gitler yaşayan, bir açılıp bir kapanan siteyi yeniden ziyaret etmek ister? Bir düşünsenize, ziyaretçileriniz yeni yazılarınızı okumak için veya bir konuda araştırma yapmak için büyük bir heyecanla sitenize giriyor fakat karşılarında bir mesaj: “503 Service Unavailable!” İnsana küfür yemiş gibi gelir değil mi? İşte bu nedenle web sitenizin aralıksız hizmet veriyor olması gerekir. Hosting hizmeti alarak bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Kendi sunucularını oluşturan kişilerin yaşamış oldukları pek çok olumsuzluk bulunmaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi web sitelerinin 7/24 açık olması için sunucuların yani sunucu olarak kullanmış olduğunuz bilgisayarların sürekli olarak, aralıksız açık olması gerekir. “İyi de buna elektrik faturası mı dayanır?” dediğinizi duyar gibiyiz. Haklısınız; bu durum, eğer bir hosting firması değilseniz, neredeyse imkansız bir durumdur. Çünkü bir elektrik kesintisi dahi bilgisayarınızın yani sunucunuzun devre dışı kalmasına neden olur ve web siteniz kesintiye uğrar. Fakat hosting firmalarında bu durum olanaksızdır, çünkü bunun için gerekli tedbirler zaten alınmıştır.

Kendi sunucunuzda yaşayacağınız diğer sorunlardan biri de içeriklerin depolanması için yeterli bir kapasite ihtiyacıdır. Siz bir bilgisayarı hem depolama hem de sunucu olarak kullanamazsınız, çünkü sisteminiz hantallaşır, adeta bir kaplumbağa gibi hareket etmeye başlar. Tabii ki sitenize giren ziyaretçiler de bu yavaşlığı hisseder. “Bir sayfa 30 saattir açılmadı gitti, hayatımda böyle yavaş site görmedim…” serzenişleri alır başını yürür. Hem web sitesine sürekli olarak içerik girmeniz gerekir ve bu nedenle bilgisayarınız tıklım tıklım dolar. Peki depolama alanınızda iğne atsanız yere düşmüyorsa ne yapmalısınız? Tabii ki hosting hizmeti almalısınız. Böylelikle yukarıdaki problemlerin hiçbirini yaşamazsınız.

Aynı zamanda, hosting hizmeti almak kendi sunucunuzu oluşturmaktan daha ekonomik ve daha pratiktir. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda, sorunu kendiniz değil hosting firması çözmeye çalışır. Bu sayede, siz web sitenizin teknik sorunları ile uğraşmak yerine, kendi işinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Hosting hizmetleri, sizlere farklı paketler ile sunulmaktadır., Bu paketler web sitenize ve işinize göre farklı özellikler ile ön plana çıkan paketlerdir. Siz de böylece, kendiniz için en uygun olan paketi kolaylıkla seçebilirsiniz. Aynı zamanda, paketler arasında geçiş olanağı da mevcuttur. İşlerinizi büyütmek için bir web sitesine ihtiyacınız vardır ve web sitenizin de bir hosting hizmetine ihtiyacı vardır. Bu nedenle, profesyonel bir iş için iyi bir hosting firması seçmelisiniz. Yazımızın devamında, Türkiye’de başarılı hizmetler sunan hosting firmaları yer almaktadır. Bu firmaları detaylı olarak sizlere aktaracağız. Bu firmalara geçmeden önce sizlere, farklı hosting tiplerini de bildireceğiz.

Farklı Hosting Çeşitleri

Hosting hizmetleri, sizlere farklı paket seçenekleri ile sunulmanın yanı sıra aynı zamanda farklı hosting tipleri olarak da sunulmaktadır. Hosting çeşitleri, yazılım yapısına, işletim sistemlerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu hosting çeşitleri kısaca şöyledir:

Linux Hosting: Linux tabana sahip olan hosting türüdür. Bu hosting sunucusunda, genellikle PHP, Perl, cgi ve MySQL gibi yazılımlar ile hazırlanmış olan web siteleri ve aynı zamanda wordpress gibi web siteleri barınır.

Windows Hosting: Windows işletim sistemi olan hosting çeşididir. ASP kod dili ile oluşturulmuş olan web siteleri için en uygun olan hosting türü olan Windows hosting, aynı zamanda MSSQL, Access veritabanlarından da destek alan hosting yapısıdır.

WordPress Hosting: wordpress ile hazırlanmış olan web siteleri, sunucu kaynaklarını biraz fazla tüketir. İşte wordpress siteleri için özel olarak hazırlanmış olan bu hosting türü, WordPress tabanlı siteleri en iyi şekilde misafir eder, onlara saygıda kusur etmez. Bu hosting çeşidine, Linux hosting üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu hosting çeşidi içerisinde, wordpress kullanıcıları için kolaylık sağlayacak özellikler yer almaktadır. Güncellemeler otomatik gerçekleşir ve aynı zamanda ücretsiz temalar da kurulu olarak gelir.

Cloud Hosting: bu hosting çeşidi, bir bulut hosting çeşididir. Yani tam olarak, bir fiziksel sunucunun sanal bir sunucuya dönüştürülmesi olarak da isimlendirilmekte, web hosting firmaları tarafından genellikle tercih edilmektedir. Gelişmiş özellikler ve kolaylıklar sağlamaktadır.

Kurumsal Hosting: kurumsal firmalar tarafından daha çok tercih edilen hosting türüdür. Linux ve Windows hosting türleri ile aynı işlemleri ve aynı özellikleri barındırmaktadır. Fakat bu çeşidin farklı bir özelliği daha bulunmaktadır. Bu da e-mail trafiğinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için geliştirilmiş olmasıdır.

Mail Hosting: bu hosting türü, sadece mail için kullanılan bir sistemdir. Mail trafiği fazla olan kurumsal şirketler tarafından tercih edilir. Mailler için özel bir depolama alanları bulunur ve bu sayede, mailler silinmeden bu alan içerisinde saklanabilir.

Shared Web Hosting: bu hosting türü, paylaşımlı hosting çeşidi olarak da bilinmektedir. Bu hosting hizmeti sayesinde, bir sunucu üzerinde aynı anda, farklı web siteleri barındırabilirsiniz. Bu hosting türü, genellikle çok fazla trafiği olmayan siteler için tercih edilmektedir. Çünkü çok fazla trafik alan siteler için erişim problemleri oluşturabilmektedir.

Hosting firmaları tarafından size sunulan bu farklı hosting çeşitleri ile işlerinizi daha kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Hosting çeşitlerinin arasında farklılıklar olmasının nedeni ise yapmış olduğunuz işlemlerin farklı olmasından kaynaklıdır. Yani şöyle diyelim; bir web sitesi oluşturmak için farklı yazılım dilleri kullanılır. Bu durumda, farklı yazılım dilleri ile oluşturulmuş her site, aynı sistem içerisinde aynı performansı sağlayamaz. Bu nedenle, ayrı diller ile oluşturulmuş web siteleri için uyumlu olan farklı hosting sistemlerinin kullanılması gerekir. Bu sayede, yazılım diline en uygun olan hosting çeşidini seçebilir ve web sitenizden, işlerinizden daha çok verim alabilirsiniz. Hosting çeşitleri bu nedenle önemlidir. Bu konu ile ilgili olarak, hangi hosting çeşidini seçmeniz konusunda bir kararsızlık yaşarsanız, hosting hizmeti alacağınız firmadan da destek alabilirsiniz. Genellikle hosting firmaları, 7/24 hizmet sunarak, herhangi bir sorununuz olması ya da desteğe ihtiyacınız olması halinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Türkiye’de İyi Hizmet Veren Hosting Firmaları

Türkiye’de yer alan pek çok farklı hosting firması bulunmaktadır. Bu hosting firmaları sayesinde, web sitelerinizi barındırmak için seçebileceğiniz birçok seçenek önünüze çıkmaktadır. İşte bu hosting firmaları, sizlere farklı özellikleri ve yenilikleri bir arada sunmaktadır. Fiyat bakımından farklılık gösteren bu firmalar içerisinden, kendiniz için en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Türkiye’de kaliteli ve güvenilir hizmet veren pek çok farklı hosting firmasını sizler için araştırdık. Liste şeklinde sizlere sunduğumuz bu firmaları, detaylı olarak inceleyebilir ve size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Türkiye’de yer alan başarılı hosting hizmeti veren firmalar şöyledir:

1. Godaddy firması

 

Godaddy, kaliteli hizmet sunan popüler bir firma olarak hizmet vermektedir. Godaddy, 1997 senesinde kurulmuştur ve o zamandan beri başarılı çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir.

Godaddy bir Türk firması değildir, fakat hem Türkiye’de hem de 56 ülkede hizmet vermektedir.

Godaddy firması, domain adreslerinin yönetimini de sağlamaktadır. Bu konuda Godaddy tarafından 78 milyon alan adı yönetildiği bilinmektedir. Oldukça büyük bir firma olan Godaddy firmasında;

 • Alan adı hizmetleri
 • Barındırma (hosting) hizmeti
 • Web siteleri
 • Web güvenliği hizmetleri gibi farklı hizmetler tek bir çatı altında toplanmıştır.

Godaddy, müşteri memnuniyeti için bir sorun yaşamanız halinde son derece hızlı dönüş sağlayan bir firmadır. Bu sayede, ne zaman sorun yaşarsanız yaşayın, 7/24 saat boyunca size hizmet veren müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Yani öyle ticket açıp günlerce beklemek zorunda kalmazsınız. Godaddy firması sadece Türkçe olarak değil, 56 farklı dil ile müşterilerine hizmet veren dev bir firmadır. Almak istediğiniz hosting hizmetini bu firmadan tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, bu firmadan hosting ile birlikte alan adı da alıp, işlemlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat SEO araçlarının ek ücrete tabi olduğunu ve Godaddy bünyesinde barınan online dosya yöneticilerini kullanmanın biraz zor olduğunu da belirtelim. Yani “Sen hosting al. SEO araçları da bizden olsun lafı mı olur canım?” demezler, SEO araçları için de ekstra ücret talep ederler.

2. İsim Tescil firması

İsim Tescil firması, Türkiye’de hizmet veren köklü bir firmadır. 1998 senesinden beri hizmet sunan ve müşterilerinden olumlu geri dönüşler alan İsim Tescil firması, hosting konusunda üstün performans sergilemektedir.

Web sitelerinin hızı konusunda, bir hayli başarılı olan ve bu konuda sürekli olarak önerilen firma, jet gibi hızlı denebilir.

İsim Tescil firması, markanızın oluşturulması ve aynı zamanda markanız için patent alma işlerinin de yapılmasını sağlamaktadır.

Oldukça kapsamlı ve güvenli bir sisteme sahip olan İsim Tescil firmasını, işlerinizi profesyonelce ilerletmek için tercih edebilirsiniz. İsim Tescil firması ile muhtelif ihtiyaçlarınız için hizmet alabilirsiniz. İsim Tescil tarafından size sunulan hizmetler şöyledir:

 • Marka patent işlemleri
 • Alan adı alma, alan adı yenileme, alan adı transfer etme
 • SSL sertifikası işlemleri
 • Hosting türleri ve paketleri
 • Mail hizmetleri
 • Sunucu hizmetleri
 • Web sitesi alma ya da oluşturma hizmetleri gibi hizmetler

İsim Tescil firması, sadece Türkiye’de değil, Global olarak da hizmet vermektedir. Fakat canlı desteğinin olmayışı ve hostinglerde yalnızca yıllık satın alıma izin verilmesi; İsim Tescil’in olumsuz yönleridir. “Olsun canım, o kadar kusur kadı kızında da olur.” diyorsanız İsim Tescil firması’nı tercih etmekten pişman olmazsınız.

3. Turhost firması

Turhost firması, başarılı çalışmaları ile ses getiren bir hosting firmasıdır. Bireysel ve kurumsal olarak hizmet sunan firma, 2004 yılından beri hizmet vermektedir. İzmit şehrinde kurulmuş olan firma,başarılı ve kaliteli hizmet sunarak, bünyelerine her geçen gün yeni müşteriler eklemeyi başarmaktadır. Firmanın amacı, kesintisiz ve problemsiz bir internet hizmeti sunmaktır ve bu amaçlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Firma, kurumsal işlerinizde ve aynı zamanda bireysel işlerinizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir firmadır. İşlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ve bir problem yaşamanız durumunda, hemen sizlere geri dönüş sağlanır.

Turhost firması tarafından sunulan pek çok farklı hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde, tüm web ihtiyaçlarınızı tek bir adreste bulabilirsiniz. Turhost sadece hosting hizmeti sağlamaz, sağlamış olduğu diğer hizmetler ise şöyledir:

 • Domain tescillenme işlemleri
 • Hosting Hizmeti
 • Sanal sunucu servisleri (VPS)
 • E-mail servisleri
 • Online ticaret proje işlemleri
 • Streaming Servisleri

Fakat aldığınız ürünü iade etmek isterseniz bunu yalnızca 15 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Yani 15 gün içinde karar verdiniz verdiniz; yoksa değiştiremezsiniz ve kullanmak zorunda kalırsınız. Linux Hostingler, WordPress Hostingler, Windows Hostingler Kurumsal Hostingler, cPanel Hostingler ve Reseller Hostingler; Turhost firması tarafından sunulan hostinglerdir. Turhost hostinglerinde SSL sertifikası varsayılan olarak gelmemektedir. Bu yüzden, SSL sertifikasına sahip olmak için ayrı bir ödeme yapmanız gerekecektir. Dilerseniz Turhost’un, GlobalSign SSL, Comodo SSL, Alpha SSL ve benzeri alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz. Her biri için ödeyeceğiniz aylık tutar farklılık gösterecektir.

4. Hozzt firması

Hozzt firması, 2006 yılından beri hizmet veren vebaşarılı bir şekilde çalışmalarını yürüten bir firmadır. Firma bünyesinde çalışan kişiler, ODTÜ’den mezun olmuş farklı mühendislik alanlarına hâkim olan kişilerdir. Oldukça başarılı ve profesyonel bir şekilde sizlere hizmet sunan firma, bireysel ve kurumsal işleriniz için tercih edebileceğiniz bir firmadır. Türk firması olarak kurulan ve bu şekilde hizmet vermeye devam eden Hozzt firması, sadece hosting hizmeti değil, farklı hizmetler de sunmaktadır. Bu hizmetler şöyledir:

Hosting hizmeti

 • Domain işlemleri; domain tescil, domain transfer, domain yenileme vs.
 • SSL sertifikası
 • Web sitesi tasarımı, yazılımı
 • Logo tasarım işlemleri ve reklam tasarımları
 • İçerik üretimi
 • Web sitesi reklam yönetim işlemleri
 • Web sitesi için seo çalışmaları gibi farklı hizmetler verilmektedir.

Hozzt firması üzerinden, projeleriniz için gerekli olan bütün işlemleri tek bir yerden yapabilirsiniz. Oldukça geniş alanlarda hizmet sunan firma sayesinde, alan adı alabilir ve bu alan adı için bir logo tasarlatabilirsiniz. Web sitesi yapmak için gerekli donanıma sahip değilseniz, size sunulan hizmetlerden web tasarımı ve yazılımı hizmeti sayesinde web sitesi yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda, web sitesi için gerekli olan SEO çalışmaları ve reklamların yönetimi buradanni de sağlayabilirsiniz. Hozzt firması, sağlamış olduğu bu hizmetler sayesinde, en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır.

5. Hostixo firması

Hostixo firması, Türk firması olarak hizmet veren ve başarılı olan hosting firmaları içerisinde yer alan bir firmadır. 2007 senesinden beri hizmet veren firma, en iyi firmalar arasında yer almaktadır. Hostixo firmasının ismi, popüler olmasa da pek çok kişi tarafından bilinmekte ve tercih edilmektedir. Firmanın sağlamış olduğu hizmet kaliteli ve kesintisiz olarak verilmektedir. Alt yapısı gelişmiş olan firma, farklı hizmetler ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Firma aynı zamanda, farklı seçenekler ile müşterilerine kolaylıklar da sağlamaktadır. Hostixo firması tarafından sunulan SSD limitsiz hosting alan kişilere, bu paket içerisinde ücretsiz domain de verilmektedir. Aynı zamanda, ücretsiz SSL sertifikası da size sunulan bu paket içerisinde yer almaktadır.

Hostixo firması, kurmuş oldukları güçlü sistem sayesinde sizlere 7/24 hizmet sağlamaktadır. Hızlı bir şekilde yanıt veren firma aynı zamanda, hosting hizmetlerinizde sitelerinizin performansının da yüksek olmasını sağlamaktadır. Hostixo firması tarafından sunulan farklı hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler şu şekildedir:

 • Domain kayıt işlemleri
 • Farklı hosting paketleri
 • Sanal sunucu hizmeti
 • Bulut sunucu hizmetleri
 • Limitsiz hosting hizmeti
 • SSL sertifika işlemleri
 • Yer sağlayıcı sertifikası gibi hizmetlerdir.

Hostixo firması tarafından sunulan kolay ve anlaşılır paneller sayesinde, işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız, Hostixo firmasını tercih edebilirsiniz. Size sunulan farklı hizmetlerden, aynı anda yararlanabilir ve işlemlerinizin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

6. Güzel Hosting firması

Güzel hosting firması, Türkiye’de hizmet veren kaliteli hosting firmalarından biridir. İşlemlerinizin oldukça başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayan güzel hosting firması, 2008 yılından beri hizmet vermektedir. Merkezi yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Güzel Hosting, ismiyle müsemma güzel bir hosting firmasıdır. Kesintisiz destek sunan ve müşterileriyle daima iletişim halinde kalan Güzel Hosting, gerek satın alım öncesi, gerekse kullanım sırasında müşterilerine yardım etmekten hiç geri durmamaktadır. Yılda sadece 19,90 TL’ye bile hosting alma imkanı sunan firmanın, tabii ki özellik ve fiyat açısından daha farklı hosting paketleri de mevcuttur. 19,90 TL ödeyerek sahip olabileceğiniz en düşük paketiyle Güzel Hosting 5 GB aylık trafiği, 500 MB disk alanını, 10 MySQL veritabanı ve 10 e-postayı size özel tanımlamaktadır. Bu fiyata bile son derece cömert davranan Güzel Hosting’in, diğer paketleri elbette daha gelişmiş özellikler ihtiva etmektedir. Uygun fiyatlara sunmuş oldukları hizmetler sayesinde, pek çok kişi hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Firma, başarısını öncelik vermiş olduğu müşteri memnuniyetinden almaktadır. Güzel hosting firması, kendisinden hizmet alan her müşterisi için promosyonlar sağlamakta ve bu sayede, müşterilerini kendisine bağlamayı başarabilmektedir. Müşteri kapasitesi geniş olan ve müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu firmanın sağlamış olduğu pek çok farklı hizmet de bulunmaktadır.

Güzel hosting firması, aynı zamanda kullanıcı yorumlarında en iyi firma ödülünü almış olan başarılı bir firmadır. Sunucularının sahip olduğu yüksek performans sayesinde, müşterileri işlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Güzel hosting, aynı zamanda kendisinden domain alan müşterilerine domainlerini kolaylıkla kullanabilmeleri için bedava hosting hizmeti de sağlamaktadır. Bu sağlamış olduğu hizmet sayesinde, kendisinden domain alan müşteriler bir hosting ücreti ödemeden, domainleri ile birlikte başlangıç için güzel bir web sitesi kurabilmektedir. Güzel hosting tarafından sağlanan hizmetler şöyledir:

 • Domain adı alma
 • Hosting hizmetleri
 • SSL sertifika işlemleri
 • Hazır site yapıcı olarak adlandırılan hizmet

Yer sağlama sertifikası gibi pek çok farklı hizmet, Güzel hosting tarafından sunulmaktadır.

Güzel hosting firması için yapılan yorumlara bakıldığında, firma için kötü bir yorum görmek zordur. Pek çok farklı kişi tarafından beğenilerek kullanılmakta ve farklı kanallar ile tavsiye edilmektedir. Sizler de hosting ve domain işlemleriniz için bu firmadan hizmet alabilirsiniz.

7. Netinternet firması

Netinternet firması, 2006 yılından beri hizmet vermektedir ve en bilinen hosting firmaları içerisinde yer almaktadır. Denizli’de kurulmuş olan firma, 14 yıllık tecrübeye sahiptir. Ülkemizin en çok web sitesine ev esahipliği yapan 3. firması seçilmiştir. Netinternet bir hosting firmasından çok daha fazlasıdır. Üst düzey bir veri merkezi olarak tanımlanabilecek Netinternet, projelerinizi geliştirmek ve büyütmek konusunda size tam destek verecektir. Ancak firmanın hosting hizmetleri diğerlerine göre biraz pahalıdır. Yıllık bireysel hosting paketleri 71 TL’den başlamakta, üst paketler 224 TL’yi bulabilmektedir. Bayi (reseller) hosting paketlerinin fiyatlarıysa 268 TL’den başlayıp 1523 TL’ye kadar çıkabilmektedir. cPanel yönetim panelinin bulunduğu hostinglerin fiyatları hafif tuzlu olsa da, firmanın DirectAdmin bayi paketleri daha ekonomiktir. Sitelerin Dos saldırılarından etkilenmemesi için gereken tüm güvenlik önlemlerini alan firma, bunun yanı sıra Config Exploit Scanner ve Cloudlinux CageFS ile hizmetlerde herhangi bir güvenlik açığı oluşmasını engellemektedir. Netinternet firması, bireysel olarak ya da kurumsal olarak projeleriniz için gerekli olan kapsamlı hizmeti sunmaktadır. Netinternet firması, Türkiye’de bünyesinde en çok web sitesi barındıran firmalar arasında, 3. Sırada yer almaktadır. Netinternet firmasının, müşterilerine hizmet sağlayan 7/24 destek hattı bulunmaktadır. Bu sayede, hangi gün olursa olsun ya da saat kaç olursa olsun, sorunlarınız için hemen iletişime geçebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. Netinternet firması, en çok önerilen ve hızlı hosting hizmeti veren firmalar arasında yer almaktadır.

Netinternet firması, bünyesinde barındırmış olduğu web sitelerinde herhangi bir yavaşlık ya da sorun çıkarmamaktadır. Olası bir problem ile karşılaştığınızda, destek ekibine bildirmeniz durumunda hemen sizlere geri dönüş sağlanmakta ve sorunlarınız giderilmektedir. Netinternet firması, kendi bünyesinde yer alan web sitelerinin korunması için gerekli olan bazı hizmetleri, ücretsiz olarak da sunmaktadır. Bu sayede, web siteleriniz için gerekli olan koruma, bu firma tarafından sağlanmaktadır. Aynı zamanda, mail oluşturma işlemleriniz de kolay bir şekilde, size sunulan paneller üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Netinternet firmasının hizmetleri şöyledir:

 • Alan adı işlemleri; satın alma, yenileme ve transfer etme işlemleri
 • Hosting hizmetleri ve hosting türleri
 • Sunucu hizmetleri
 • SSL sertifikası işlemleri
 • Yedekleme hizmetleri
 • Lisans kiralama işlemleri gibi onlarca hizmet…

Netinternet firması üzerinden herhangi bir ürün alırsanız, hemen aktifleşir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Size sunulan hosting fiyatları ise aylık ya da yıllık olarak ücretlendirilmektedir. Siz hangisini seçerseniz, yapacağınız ödeme o şekilde gerçekleşir. Netinternet firması, seçebileceğiniz kaliteli hosting firmaları içerisinde eyr alır. Web sitenizin hızında ve yayınında herhangi bir aksama yaşamayacağınız bir firmadır.

8. Alastyr firması

Bireysel işleriniz için ya da kurumsal projeleriniz için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir firma olan Alastyr firması, 2002 senesinde kurulmuştur. Web sitesi için gerekli olan bütün işlemleri kolaylıkla yapabileceğiniz bir firma olan Alastyr, sizlere bir sorun yaşamanız durumundahızlı bir şekilde dönüş sağlar. Müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu firmalardan biri olan Alastyr firması, aynı zamanda memnun olmayan kişiler için 15 gün içerisinde iade şansı da vermektedir. Güvenilir ve kaliteli bir altyapı ile faaliyetlerine devam eden firmanın hizmetlerinden memnun kalmanız garantidir. Firma aracılığıyla size en uygun olan hosting paketini kolaylıkla kolayca temin edebilirsiniz. Firma tarafından size sunulan diğer hizmetler ise şöyledir:

 • Muhtelif hosting hizmetleri ve paketleri
 • Alan adı için gerekli olan işlem ve hizmetler
 • Kiralık sunucu hizmeti
 • SSL sertifika işlemleri
 • Mail işlem ve hizmetleri

Web sitenizi hangi program ile kurmuş olursanız olun, size sunulan hosting hizmetleri içerisinde kolaylıkla uygun olan seçeneği bulabilirsiniz. Müşterisine değer veren firmalardan biri olan Alastyr firması ile internet üzerinden yürütmek istediğiniz pek çok farklı projeyi başarılı bir şekilde koordine edebilirsiniz. Müşterilerine hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayan firma, web sitenizin kesintisiz bir şekilde hizmet sunmasına yardımcı olur.

Domain Hizmetleri firması

Domain hizmetleri firması, 18 yıllık tecrübeye sahip olan bir firma olarak sizlere hizmet vermektedir. Teknik hizmetleri başarılı ve hızlı olan firmanın, müşteri temsilcileri de samimi ve iletişimi güçlü kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede, işlerinizi daha hızlı ve çözüm odaklı şekilde tamamlayabilirsiniz. Kaliteli bir alt yapıya sahip olan firmanın, aynı zamanda uzman ekibi de bulunmaktadır. İşlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hosting firmaları içerisinde yer alan Domain hizmetleri firması, hosting paketleri ile de ihtiyacınız olabilecek seçenekleri önünüze sermektedir.

Firmanın sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden biri de ömür boyu ücretsiz SLL sertifikasıdır. SSL sertifikası, bir web sitesinin bel kemiğidir. Özetle SSL sertifikası; adres çubuğunun sol kısmında yer alan “güvenli” ibaresi için gereken sertifikadır. Normalde bu sertifika için ayrı bir işlem ve ödeme gerekirken, Domain hizmetleri firması size bunu almış olduğunuz hosting paketleri ile ücretsiz olarak sunmaktadır. Domain hizmetleri firması tarafından size sunulacak olan hizmetler şöyledir:

 • Çeşit çeşit hosting paketleri
 • Domain işlemleri; alan adı transferi, satın alma
 • Yer sağlayıcı sertifikası
 • Sunucu hizmetleri

Domain hizmetleri tarafından size sunulan hizmetler,uygun fiyatlıdır ve bütçenizi zorlamaz. Domain hizmetleri firmasının bir özelliği ise AHBAP derneğine hizmet veren bir firma olmasıdır. Sizler de kaliteli ve ekonomik bir firma ile çalışmak isterseniz, Domain hizmetleri firmasını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

9. Ömür Tech firması

Ömür Tech firması, 2010 senesinden beri hizmet veren başarılı hosting firmalarından biridir. Ömür Tech firması, ilk SSD teknolojisini kullanan firmalardan biri olarak, teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini göstermiştir. Ömür Tech firması hosting alımı için doğru bir adrestir. Web siteniz için gerekli olan pek çok hizmeti sunan firma, hosting hizmetleri konusunda da söz sahibidir. Web sitelerinin ayakta kalabilmesi için gereken müşteri trafiğinin hiç tıkanmadan devam etmesini sağlayan firmanın hostingleri gayet hızlıdır ve iyi bir şekilde optimize edilmiştir.

Yani web sitenize ne kadar trafik alırsanız alın, sitenizde yavaşlama gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ömür Tech firmasından alacağınız her ürün, hızlı bir şekilde aktif edilmektedir. Bu sayede, yapmak istediğiniz işleriniz için bir bekleme sürecine girmezsiniz.

Ömür Tech firması, alışveriş yapmadan önce aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, bu konuda da yardımcı olmaktadır. Almak istediğiniz herhangi bir hizmet için detaylı bir şekilde bilgi isterseniz, web sitesi üzerinden size sunulan formu doldurun ve en kısa zamanda sizi aramalarını bekleyin. Ömür Tech firması tarafından sunulan hizmetler şöyledir:

 • Hosting hizmetleri ve farklı hosting türleri
 • SSL sertifikası işlemleri
 • Sunucu hizmetleri
 • Saldırı için koruma paketleri
 • Dedicated sunucu kiralama işlemleri
 • Site kurma aracı hizmeti
 • Lisans hizmetleri

10 yıllık tecrübeye sahip olan Ömür Tech firmasından hizmet almak isterseniz, firmanın web sitesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapmak istediğiniz her işlem için sizlere kısa bir sürede geri dönüş sağlanmaktadır.

10. Hostinger firması

Hostinger firması,yaygın olarak tercih edilen firmalardan biri olarak hizmet vermektedir.

Hızlı ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız, en iyi hosting firmaları içerisinde yer alan Hostinger firmasını tercih edebilirsiniz. Yapılan yorumlara bakıldığında da kullanıcıları tarafından olumlu geri bildirimler aldığını görebilirsiniz. Firma şu an güncel olarak 178 ülkede hizmet vermektedir. Bünyesindeki toplam müşteri sayısı ise 29 milyon civarındadır. Gelişmiş özelliklere sahip olan ürünler sunan firma, hosting ürünleri açısından da sizlere farklı paket seçenekleri sunmaktadır.

Hostinger firması, sadece bir hosting firması değildir. Bu firma üzerinden alan adı alarak, bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. Web oluşturucu özelliğini de sizlere sunan firma, yazılım ya da program bilmeyenler için rahatça web site oluşturmanın kolaylığını da sunmaktadır. Bu sayede, bir alan adı ve hosting hizmeti alarak, hayalinizdeki web sitesine sahip olabilirsiniz.

Hostinger firması, memnun kalmadığınız ürünler için kesinlikle geri iade şansı vermektedir. Bu iadeleri, koşulsuz ve şartsız gerçekleştirebilirsiniz. Hostinger firması, aynı zamanda bazı ürünleri için promosyon da vermektedir. Bu promosyonlar içerisinde, ücretsiz alan adı alma şansınız da bulunmaktadır. Bedava domain adresi veren firmalar içerisinde yer alan Hostinger, alan adlarını uzun süre boyunca kullanmanıza olanak tanımaktadır.

11. Vargonen firması

Vargonen firması, 2000 yılından beri hizmet sunan bir firmadır. Firma, Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde aktiftir. Vargonen firması,gelişmiş özelliklere sahip olan altyapı sistemleri ile çalışmaktadır. Hosting taşıma ve yedekleme hizmetlerini de ücretsiz olarak sunmaktadır. Hosting, alan adı, bulut sunucu, e-mail servisi, dedicated sunucu ve SSL gibi kategorilerde uygun fiyatlı geniş ürün yelpazesine sahip olan firma, kaliteli hosting arayışında olanlara hitap etmektedir. Dünya’da farklı coğrafya bölgelerinde yer alan veri merkezleri sayesinde hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir. Teknoloji konusunda, kendilerini sürekli yenileyen bir firma olan Vargonen firması, Türkiye’de yer alan öncü firmalar arasında yer almaktadır. Oldukça güçlü bir ağ sistemine sahip olan firma, hosting hizmetlerini başarılı bir şekilde sunmaktadır. Alacağınız hosting hizmeti sayesinde, web sitleriniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde işleyişini devam ettirebilir.

Vargonen firması, dünyada 8 farklı bölgede veri merkezi bulundurmaktadır. Bu veri merkezleri, aktif bir şekilde hızlı ve kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Vargonen firmasının veri merkezlerinin bulunduğu yerler; Uzak Doğu, Hollanda, Almanya, ABD, İngiltere bölgeleridir. Vargonen firması, dünyada ve Türkiye’de vermiş olduğu hizmetlerde, öncelik olarak müşteri memnuniyetini esas almaktadır. Bu nedenle, sizlere hizmet sağlayan ve 7/24 sorunlarınız için iletişime geçebileceğiniz destek hatları bulunmaktadır. Bu destek hatlarını, dilerseniz satın almadan önce bilgi almak amacıyla da arayabilirsiniz.

Vargonen firması ile projelerini yürüten pek çok ünlü marka bulunmaktadır. Bu markalar; Dardanel, Anadolu Efes, Atlas Global, Rixos Hotels, Garanti emeklilik, Garanti bankası, Türkcell, Levi’s İstanbul Modern gibi markalardır. Vargonen firması ile yürütülen her proje başarılı bir şekilde ilerleme kaydetmiştir. Sizler de başarılı bir hosting firmasından hizmet almak istiyorsanız, Vargonen firmasını tercih edebilirsiniz.

12. NiobeWeb firması

NiobeWeb firması, 2000 yılından beri hizmet sunan bir firmadır. 20 yıllık deneyime sahiptir.

Firmanın bugüne kadar kaydettiği 100 binden fazla alan adı bulunmaktadır. Aynı zamanda firma, 30 binden fazla web sitesi için de hosting hizmeti sağlamaktadır. Müşterilerinin memnun olduğu firmadan, dilerseniz siz de faydalanabilirsiniz. Gelişmiş donanımlara sahip olan alt yapı ilehizmetlerini sürdüren firma, hızlı ve etkili çözümler bulabileceğiniz bir yerdir.

NiobeWeb firması, aynı zamanda özel günler için ürünlerini uygun fiyatlar üzerinden sunarak, daha kârlı alışveriş yapmanıza da olanak tanımaktadır. Firma aynı zamanda memnun kalmadığınız bir hizmet olursa, sizlere iade garantisi de vermektedir. NiobeWeb firmasından alacağınız hosting ile web siteniz kesintisiz bir şekilde hizmet verebilir. NiobeWeb firması aynı zamanda, kendi müşterileri için ücretsiz servisler de sunmaktadır.

Gelişmiş, inovatif, modern ve tecrübeli bir firma ile çalışmak isterseniz, NiobeWeb firması uygun olan seçeneklerden biridir. NiobeWeb firmasından hizmet almak isterseniz, firmanın web sitesinden iletişime geçebilirsiniz.

13. Ozkula firması

Ozkula firması, 2011 senesinde kurulan ve kısa zaman içerisinde yol alan bir hosting firmasıdır. Ozkula firması, sadece hosting değil internet için gerekli olan pek çok farklı ürünü de bünyesinde barındırmaktadır. Ozkula firması, çok bilinen bir firma olmasa da kendisinden hizmet alan pek çok müşteri tarafından olumlu şekilde yorumlanan bir firmadır.

Ozkula firması, sunmuş olduğu paketlerden herhangi birini alana aynı zamanda SSL sertifikasını ücretsiz olarak vermektedir. Bu sayede, SSL işlemleriniz için fazla uğraşmanıza ve ek ücret ödemenize gerek kalmaz. Ozkula firması aynı zamanda, SSL sertifikası dışında sağlamış olduğu kolaylıklar; panel kurulun desteği, yedekleme desteği, sınırsız veri tabanı ve limitsiz kullanıcı hesabıdır.

Ozkula firması tarafından sizlere sunulan farklı hizmetlerden faydalanmak için Ozkula firmasının web sitesine gitmeniz yeterli olacaktır. Site içerisinde yer alan kolay ve anlaşılır arayüz sayesinde, işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Aynı zamanda daha detaylı bilgi almak ya da ürünler hakkında fikir sahibi olabilmek için de web sitesini inceleyebilirsiniz.

14. Hostazor firması

Hostazor firması, 2015 senesinde kurulan başarılı bir hosting firmasıdır. Hostazor firmasının kendi web siteleri,sade ve iş odaklı olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, yapmak istediğiniz işler için ıvır zıvır şeylerle uğraşmadan işlemlerinizi tereyağından kıl çeker gibi halledebilirsiniz. Hostazor firması, bir Türk firması olarak hizmet vermektedir. Fakat hizmetleri sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Ülke içerisinde; Bursa, İzmir, İstanbul’da veri merkezleri bulunmaktadır. Yurtdışında da veri merkezi bulunduran Hostazor firması, dinamik kadrosu ve yeni teknolojiyle uyumlu çalışmaları ile ismini duyurmuştur. Yurtdışında, veri merkezi bulundurduğu yerler ise; Berlin, Paris, Los Angeles, London ve Amsterdam gibi şehirlerdir. Fiyat/performans ürünü hosting almak istiyorsanız bu firma tercihiniz olmayı hak etmektedir.

Hostazor firmasının web sitesi, 50 farklı dil için kolay bir şekilde çeviri yapabilen bir eklentiye sahiptir. Bu eklentiyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Firmanın hizmetler içerisinde cpnel hizmeti de bulunmaktadır. Cpnel, genellikle wordpress ve diğer web site kurmaları için kullanılan bir arayüz panelidir. Bu panel, dilerseniz İngilizce dilerseniz de Türkçe olarak ayarlanabilmektedir.

15. Nettacompany firması

 

Nettacompany firması, başarılı hosting firmalarından biri olarak uzun yıllardır sektörde varlığını devam ettirmektedir. Nettacompany firması, 2014 senesinde kurulmuştur ve bu tarihten itibaren kesintisiz bir şekilde durmadan ilerlemektedir.

Nettacompany firmasının, İstanbul’da ve farklı yurtdışı şehirlerinde bulunan sunucu merkezleri vardır. Diğer yurtdışı şehirleri ise; Chino, Tokyo, Paris, Rustenburg, Granada, Dubai, Alma, Dublin, Sumy, Neunkirchen, Ahmedabad, Roubaix gibi farklı şehirlerdir. Nettacompany firması,gelişmiş sistemi ile kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Nettacompany firması tarafından sağlanan olanaklar şöyledir:

 • Web hosting türleri ve paketleri, Yurtdışı hosting paketleri
 • Sunucu hizmetleri
 • Yer sağlayıcı sertifikası
 • Alan adı işlemleri; alan adı kaydetme, transfer etme
 • Web tasarım hizmetleri ve buna bağlı olarak; dilerseniz hazır site alabilir, dilerseniz de farklı özel yazılımlar ile web site paketlerinden birini tercih edebilirsiniz.
 • Seo çalışma hizmeti
 • Web sitesi için reklam yönetimi hizmetleri

Nettacompany firması, sadece hosting ya da alan adı hizmeti sağlamaz. Bir web sitesi için gerekli olan bütün araçları, Nettacompany firması üzerinden alabilirsiniz.

Bir işyeriniz var ve bir web sitesi kurmayı bilmiyorsanız, sizin yerinize bu işlemler ile uğraşması için Nettacompany firmasını tercih edebilirsiniz. Sizin için bir web sitesi hazırlanır ve bu web sitesi için gerekli olan seo çalışmaları yapılır. İşletmenize müşteri çekebilmek ve adınızı duyurabilmek için Adwords reklam yönetimi yapılır. Tek bir adres üzerinden, bütün işlemlerinizi yapabilmek adına doğru bir seçimdir.

16. Markum Cloud firması

Markum Cloud firması, 2000 yılında kurulmuş olan ve yirmi yıllık bir tecrübeye sahip olan köklü hosting firmalarından biridir.

Markum Cloud firmasının sahip olduğu altyapı sistemleri oldukça gelişmiştir. Bu sayede web siteniz, dışarıdan gelen saldırılara karşı korunur. Markum Cloud firması, aynı zamanda müşterileri için bulut hizmeti de sunmaktadır. Firmanın kullanmış olduğu alt yapıda, SSD disk alt yapısı bulunmaktadır. Bu sayede, veriler daha hızlı bir şekilde okunabilir ve yazılabilir ve hızlı erişimler elde edilebilir. Markum Cloud firması, kullanış oldukları teknolojileri sürekli olarak güncelleyen ve bu sayede yeniliklerden geri kalmayan bir firmadır. İşlemlerinizi kolaylıkla yönetebileceğiniz bir yönetim paneline sahiptir.

Markum Cloud firması, bulut hizmeti de sunmaktadır. Bulut hizmeti “kullandığın alanı öde” sistemine dayanmaktadır. Bu sayede, bulut sistemi içerisinde sadece kullanmış olduğunuz alan kadar para ödersiniz. Yani kullanmadığınız alan için boşuna kira parası vermezsiniz. Oldukça başarılı bir hosting firması olan Markum Cloud, bünyesinde büyük markalara ve isimlere hizmet vermektedir. Bunlar; Türkiye Büyük Millet Meclisi, Fenerbahçe, Turkish airlines, Doğanay, Hamidiye, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Bereket döner, Sinbo, Tahincioğlu, Siyah kalem gibi bilinen ve popüler isimlerdir.

17. Yayın Hosting

Yayın hosting, Türkiye’de hizmet veren başarılı hosting firmalarından biridir. 2006 senesinde kurulan ve hala kaliteli bir şekilde hizmet sunmaya devam eden firma, bünyesinde pek çok müşteriye hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır. Web siteniz için gerekli olan işlemleri, kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizin barınabilmesi için farklı hosting paketleri barındırmaktadır. Bu hosting paketlerinden birini seçerek, web sitenizin daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde hizmet vermesine olanak sağlayabilirsiniz.

 • Yayın hosting firması, pek çok farklı hosting hizmetini sizlere sunmaktadır. Yayın hosting tarafından sunulan hizmetler şöyledir:
 • Hosting hizmeti ve hosting türleri; Radyo, web, TV, Windows, video, VPS, ip kamera
 • Kiralık sunucu hizmeti
 • Canlı yayın sunucu hizmeti

18. İxirhost firması

İxirhost firması, 2005 yılından beri aralıksız ve başarılı bir şekilde hizmet veren bir firmadır. İxirhost firması, iksir internet hizmetleri şirketine bağlı olarak hizmet sunmaktadır. Bünyesinde yer alan pek çok müşteri ile verimli bir şekilde çalışan firma, her geçen gün yeni müşterileri bünyesine katmaya devam etmektedir. Başarılı ve disiplinli bir çalışma ile sizlere de başarı merdivenlerini tırmandıracak ve zirveye ulaştıracak olan firma ile hosting ihtiyaçlarınızıkolay bir şekilde karşılayabilirsiniz

İxirhost firması, müşterilerine her konuda hemen geri dönüş sağlamakta ve müşterilerinin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmektedir. Müşterileri tarafından pek olumsuz bir yorum almayan firma, birçok farklı hizmeti ile de ön plana çıkmaktadır. Sizler de dilerseniz, bu farklı hizmetlerden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

İxirhost firması, aynı zamanda hosting hizmeti alanlara SSL sertifikasını ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu sayede, web sitenizin güvenilir olabilmesi için gerekli olan SSL sertifikasına herhangi bir ek ücret ödemek durumunda kalmazsınız. İxirhost firması, sunmuş olduğu ücretsiz SSL sertifikasını, kendisinden hizmet aldığınız süre boyunca sağlamaktadır. İxirhost firmasının aynı zamanda bilgi güvenirliği belgesi de bulunmaktadır. Farklı hizmetler ile sizlere kolaylık sağlayan firma, aynı zamanda ödeme konusunda da taksit imkânı sunmaktadır. İxirhost firması, sizin için sunduğu seçenekleri görmek istiyorsanız web sitesine giderek kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

19. Uzman Tescil firması

 

Uzman Tescil firması, 2002 senesinden beri aralıksız hizmet sunan bir firmadır. Alanında önde gelen firma, müşteri memnuniyetini en önde tutmaktadır. Gelişmiş sistemleri ile hizmet veren firma sayesinde web siteniz son derece büyük bir performans sergileyecektir. Firma sadece bir hosting firması değil, aynı zamanda alan adı kayıt işlemlerinin de yapıldığı bir firmadır. Kaliteli hizmeti ile iletişimde olduğu müşterileri tarafından yapılan geri bildirimler ise gayet olumludur.

Uzman Tescil firması, web siteniz için ya da farklı mail, alan adı ürünleriniz için barındırma hizmetini hızlı bir şekilde sunmaktadır. Barındırma hizmetlerinin yanı sıra, e- ticaret yapan kişiler için de farklı çözüm olanakları ile hizmet vermektedir. Uzman Tescil firmasının sunmuş olduğu pek çok farklı hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler şöyledir:

 • Hosting hizmetleri
 • E ticaret için gerekli olan çözüm hizmetleri
 • Yazılım ile ilgili hizmetler
 • Web siteleri için gerekli olan ya da ihtiyaç duyulan farklı içerik çözümleri; yani site içerisinde farklı bileşenlerin oluşturulması, siteye ve arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi
 • Farklı hosting türleri ve paketleri
 • Web sitesi kurmaya yardımcı olan site kur aracı hizmeti
 • Sunucu hizmeti
 • Farklı ülkeler için sunucu kiralama hizmeti
 • Alan adı işlemleri; alan adı kaydı, transferi ve yenileme işlemleri gibi hizmetler

Uzman Tescil firması ile almak istediğiniz hizmetleri,kolay bir şekilde alabilirsiniz. Gelişmiş iletişim kanalları sayesinde, bir sorun yaşamanız halinde hemen bildirimde bulunabilir ve geri dönüş alabilirsiniz. Firma hakkında ya da firma tarafından size sunulan farklı ürünler hakkında detaylı bilgi alabilmek için dilerseniz, sitede yer alan ilgili kısma numaranızı bırakın, sizi arasınlar. Bu sayede daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

20. 000webhost firması

000webhost firması, dünya çapında hizmet veren ve başarılı olan bir hosting firmasıdır. Web sitesinde, 34 farklı dilde hizmet vermektedir.

000webhost firması, ücretsiz hosting imkânı da sunmaktadır. Ücretsiz olan web hosting ile aktif halde kullanabileceğiniz 2 adet web sitesi açabilirsiniz.

000webhost firması aynı zamanda, farklı yazılım dilleri ile oluşturulmuş olan web siteleri için ayrı hosting hizmetleri de sunmaktadır.

000webhost firması, hosting hizmetinin yanı sıra, aynı zamanda site yapma aracı ile de ön plana çıkmaktadır. Hosting hizmetini aldıktan sonra bu hosting üzerine ücretsiz bir şekilde hazır şablonlar ile oluşturulmuş bir web sitesi kurabilirsiniz. Bu gibi özellikleriiyle cazip gelen firma, dünya çapında hizmet sunan bir marka olarak,güvenilir bir yapıya sahiptir. Firmanın web sitesi üzerinde bir alan adı alamazsınız, fakat olan alan adınızı burada alacağınız ve kuracağınız web sitesinde kullanabilirsiniz.

000webhost firması,uzun zamandır hizmet sağlayan başarılı bir şekilde ilerleyen bir firmadır. Fakat çoğu kişi almış oldukları hizmetlerden memnun olsa da firma tarafından iletişimin zor olması nedeni ile olumsuz olarak yorumlamaktadır.

21. Veridyen firması

Veridyen firması,gelişmiş teknik yapısı ile hizmet sunan başarılı hosting firmalarından biridir. 2016 yılında kurulan firmanın hizmetleri kısa süre içerisinde İzmir’den tüm Türkiye’ye yayılmıştır. 1 ya da 2 yıllık hosting alımlarında belirli bir indirim yapan firma, 19,99 TL’den başlayan fiyatlarla avantajlı paketler sunmaktadır. Sunucularında SSD disk kullanan firma hız ve optimizasyon bakımından rakiplerinin gerisinde kalmayan yenilikçi bir firmadır. Veridyen üzerinden alacağınız herhangi bir ürün ile beraber kolaylıkla SSL sertifikası da alabilirsiniz. Bu sayede, SSL için ayrı bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Veridyen firması sizlere 7/24 hizmet sunan ve teknik destek ekibi ile yardımcı olan bir firmadır. Böylece işlemleriniz daha hızlı bir şekilde yapılabilir. Web siteniz için ihtiyacınız olan hızı da kolaylıkla elde edebilirsiniz. Veridyen firması, aynı zamanda her alışverişiniz için farklı kredi kartı markalarına 12 aya kadar taksit imkânı da sunmaktadır.

Veridyen firması, 3 yıllık bir tecrübeye sahiptir ve edinmiş oldukları tecrübeler ve çözüm odaklı yaklaşımıyla pek çok kişinin favorisidir.

Müşterilerinden, pozitif geri bildirimler alan firma, hosting hizmetlerinikaliteli bir şekilde sizlere sunmaktadır. Veridyen firması tarafından sizlere sunulan farklı hizmetler şu şekildedir:

 • Hosting türleri ve paketleri
 • Alan adı için gerekli olan bütün işlemler
 • Alan adında tr. İşlemleri
 • Sunucu modelleri ve hizmetleri
 • SSL sertifika işlemleri
 • Harici yedekleme işlemleri

Firma sizlere bireysel işleriniz ya da kurumsal işleriniz için profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmanın web sitesini ziyaret ederek, daha detaylı bilgilere ulaşabilir ve kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

22. İhs firması

İhs firması, 1999 senesinden beri hizmet veren başarılı ve köklü hosting firmalarından biridir. Bilişim güvenirliğine sahip olan firma, önemli çalışmalara imza atmış,kaliteli bir firmadır. Yüzbinlerce müşteriye hizmet sunan firma, tanınmış bankalarla ve kurumsal şirketlerle de çalışmaktadır. Yıllık alımlarda 2 aylık ücretsiz hizmet hediye eden İHS, bütçe dostu kaliteli hizmetleriyle müşterilerinin beğenisini kazanmış ve hosting denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başarmıştır. Ayda 0,99$ ödeyerek alabileceğiniz en düşük pakette İhs firması, 1000 MB depolama kapasitesi, 10.000 MB trafik, 1 adet web sitesi, 5 adet subdomain, 10 e-posta, ücretsiz SSL ve ücretsiz Anti-Spam gibi fırsatlar sunmaktadır. Ancak ne yazık ki bu paketlerde MsSQL ya da MySQL veritabanları yoktur. Fakat neyse ki, ayda sadece yaklaşık 10-15 TL ödeyerek bireysel paketten yararlanabilir ve bu ek özelliklere de kavuşabilirsiniz. İHS, birçok tanınan markaya da hizmet sağlayarak, global olan firmalar arasında yerini almıştır. Başarılı bir hosting firması olmasının yanı sıra, bilişim ve internet sektöründe önemli bir yeri olan firma, domain ve diğer hizmetler için de sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır. İhs firması, 100 binden fazla müşterisi ile dünyanın en büyük domain kayıt sağlayan firmaları içerisinde yerini almıştır. İhs kendi ip kaynaklarını yönetebilen bir firmadır.

İhs firması, 2009 senesinde bilişim ve altyapı sistemleri ve hizmetlerinde uluslararası bir başarı kazanmıştır. Bilgi güvenliği konusunda,kaliteli bir sistem kullanan ve geliştiren İhs firması, bunu sertifikalaştırmıştır. Müşteri memnuniyeti konusunda da başarı elde eden firma, müşterileri tarafından beğenilmekte ve çalışmalarına devam edilmektedir. İhs firması tarafından sunulan hizmetler şu şekildedir:

 • Alan adı kayıt işlemleri
 • Alan adı ve marka tescil işlemleri
 • TMCH yani marka koruma sistemine başvuru işlemleri
 • Hosting türleri ve paketleri
 • SSL sertifika işlemleri
 • Sunucu hizmetleri
 • Web site kurma işlemleri

Güvenirlik seviyesiyüksek olan firma ile projelerinizi hızlı ve etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz. İhs firmasının, hizmet sunmuş olduğu markalar ise şöyledir;

İş bankası, Garanti bankası, TEB, Deniz bank, Koç Holding, halk Bank, Sabancı Holding, Finansbank, Yıldız Holding, Yapı Kredi bankası gibi bilinen markalardan oluşmaktadır. Kapsamlı bir hizmet almak isterseniz, İhs firmasını tercih edebilirsiniz.

23. Doruk Net firması

Doruk Net firması, Türkiye’de bulunan ve güçlü bir maziye sahip olan hosting firmalarından biridir. 1993 senesinden beri hizmet sunan firma, 27 yıllık tecrübesi ile müşterilerinden güzel yorumlar almaktadır. Doruk Net firması, güncel teknolojik gelişmeleri takip eden ve vermiş olduğu hizmetleri buna göre düzenleyen bir firmadır. İnternet için gerekli olan hizmetlerin yanı sıra, ses sistemleri için de destek sağlamaktadır. Bireysel ya da kurumsal olarak, Doruk Net firması ile projelerinizi yürütebilirsiniz. Doruk Net firması sadece hosting ya da alan adı hizmeti değil, aynı zamanda ihtiyacınız olması halinde ses operatörleri hizmetleri de sunmaktadır. Doruk Net firması, bünyesinde bulunan müşterileri almış oldukları ürünlerin kalitesinden memnun kaldıklarını belirtmektedir.

Doruk Net firması, kendi bünyesinde kayıtlı olarak 45 binden fazla alan adı bulundurmaktadır.

Aynı zamanda, 30 binden fazla firmaya hizmet vermektedir.

Doruk Net firması,kaliteli hizmeti ile her geçen gün bünyesine yeni müşteriler eklemeyi başaran bir firmadır. Doruk Net firmasının sunmuş olduğu hizmetler şöyledir:

 • Alan adı alma, transfer etme, yenileme
 • Uzantısına sahip olan alan adı alma
 • Hosting hizmetleri ve türleri
 • Mail hizmetleri
 • Bulut hizmetleri
 • Çağrı başlatma ve sonlandırma hizmeti
 • Her yöne ses hizmetleri
 • Numara tahsis etme ve taşıma işlemleri
 • SSL sertifikası işlemleri olarak, sizlere pek çok hizmet sunulmaktadır.

Doruk Net firması, aynı zamanda 7/24 hizmet sağlayan müşteri hizmetlerine sahiptir. Merak ettiğiniz ya da anlamadığınız bir durum olursa, web sitesinde yer alan çağrı merkezi numarasını arayarak, bilgi alabilirsiniz. Merak etmeyin, aradığınızda saatlerce müzik dinletisine maruz kalmazsınız. Firmanın müşteri hizmetlerine bağlanmak kolaydır. Bunu gereksiz bir ayrıntı olarak düşünebilirsiniz fakat aslında gayet önemlidir. Çünkü bazı firmaların müşteri temsilcilerine ulaşmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Oysa bir firmanın sunduğu hizmetler ne kadar kaliteli olursa olsun, kendileriyle iletişime geçmeden o hizmetlerden yararlanmak mümkün değildir. Bu noktada ise müşteri desteğinin ehemmiyeti ortaya çıkmaktadır. Velhasılı bu firma, müşteri desteği konusunda gelişmiş bir firmadır.

Ayrıca Doruk Net firmasının web sitesi,kolay bir şekilde tasarlanmıştır ve bu sayede işlemlerinizi daha kolay ve anlaşılır bir şekilde yapabilirsiniz.

24. Hosting firması

Hosting firması, 2004 senesinden beri hizmet veren bir firmadır. Firmanın sunduğu hizmetler, bulut hosting hizmetleri, fiziksel sunucu hizmetleri ve pek çok farklı hizmetten oluşmaktadır. Sunmuş oldukları hizmetler sayesinde, işlemler hızlı ve kesintisiz bir şekilde yapılabilmektedir. Hosting firması, belli aralıklar ile kendisini yenileyen ve sistemlerini yeni teknolojiye uyumlu hale getiren bir firmadır. Bu sayede, almış olduğunuz hizmetler kaliteli ve teknolojiye uygun olarak ilerlemektedir. Hosting firmasının hizmet sağlamış olduğu pek çok müşterisi bulunmaktadır. Bu müşterilerden alınan geri bildirimlere göre hizmetler tatmin edecek düzeydedir.

Hosting firması, en son yenilenen alt yapı sistemleri sayesinde daha hızlı bir hizmet almanıza olanak tanımaktadır. Bu altyapı sistemlerinde yer alan diskler, SSD disk ile yenilenmiştir. Bu sayede, yapılan işlemler SSD disk sayesinde daha hızlı, daha güvenilir ve daha kaliteli bir şekildegerçekleşmektedir. Depolama alanlarında, okuma ve yazma işlemleri, SSD ile hızlı bir hale getirilmiştir. Müşteri memnuniyetine önem veren firmanın, sunmuş olduğu hizmetler şöyledir:

 • Hosting ürünleri ve paketler
 • Alan adı işlemleri, alma, sorgulama, yenileme ve transfer etme
 • Hazır olan web site hizmetleri
 • SSL sertifikası işlemleri
 • Akıllı barındırma hizmetleri
 • Mail hizmetleri
 • Web site oluşturma hizmetleri
 • Sunucu hizmetleri

Hosting firması, güvenlik sistemleri konusunda da gelişmiş özellikler sunmaktadır. Mailleşme işlemlerinde, sık yaşanan sorunlardan biri, yollanan maillerin spam kutusuna düşmesidir. Hosting firması, mail sunucularını antispam gateway ile sunmuş olduğu için bu tarz sorunlar yaşamazsınız. Size sunulan farklı özelliklerden biri de sınırsız web sitesi trafiği, disk alanı ve veri tabanı özellikleridir. Alternatifler içerisinden bu fırsatları kolaylıkla değerlendirebilirsiniz. Hosting firmasını, hosting hizmetiniz ya da diğer hizmetleriniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

25. Kaliteweb firması

Kaliteweb firması, 16 yıllık tecrübesi ile hizmet veren köklü firmalardan biridir. Kaliteweb firması tarafından sunulan hizmetler gayet başarılı olmasının yanı sıra, aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Web siteleri için gerekli olan bütün hizmetler veren firma, 7/24 olarak destek sağlamaktadır. Firma veri merkezi satın alan bir firma değildir, bu nedenle fiyat seçenekleri diğerlerine göre daha ekonomiktir. Kaliteweb firması, Datatelekom Telekomünikasyon Hizmetleri Ltd Şti. şirketine bağlı olan bir markadır. Kaliteweb firması aynı zamanda, B Tipi internet sağlayıcı lisansına sahiptir. Bu sayede, sunmuş olduğu hizmet kalitesi de belgelidir.

Kaliteweb firması, bir sorun yaşamanız durumunda ticket sistemi ya da mail sistemi ile bildirimde bulunursanız, hemen çözüm sunmak amacı ile sizlere geri dönüş sağlanmaktadır. Hosting hizmetleri konusunda, kaliteli hizmet alabileceğiniz firmalar içerisinde yer almaktadır. Kaliteweb firması tarafından verilen hizmetler şöyledir:

 • Alan adı işlemleri
 • Hosting hizmetleri
 • Bayi hosting türleri
 • SSL sertifika işlemleri
 • Radyo hosting hizmetleri
 • Yönlendirme hosting hizmetleri
 • TV hosting hizmetleri

İşletmeniz ya da projeleriniz için bir web sitesi açmanız gerektiğinde, bu hizmetlere ihtiyacınız olacaktır. Kaliteweb firması, tek adres üzerinden farklı hizmetleri bir arada sunan firmalardan biridir. Dilerseniz, sizler de tüm bu hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

26. Web servis firması

Web servis firması, 2000 yılından beri hizmet veren bir firmadır. Başarılı ve etkili olan altyapı sistemi ile hizmet veren firma, internet işlemleriniz için tercih edebileceğiniz hızlı firmalardan biridir. Bireysel ve kurumsal açıdan pek çok farklı proje için seçebileceğiniz farklı paketleri bulunmaktadır. Web servis firması; 1 GB Türk Telekom, 200 Mbps Uydu bağlantısı ve 200 Mbps Türk Telekom Yedekleme bağlantılarından oluşan bir altyapı sistemi ile hizmet vermektedir. İnternet üzerinden yapacağınız işlemleriniz için kaliteli ve çözüm odaklı hizmetler sunan firma, sektörde etkin bir konumda yer almaktadır.

Web sitenizde, başarıya ulaşabilmek için önemli olan şey hızdır ve kolay erişim imkanlarıdır. Web servis firması ile müşterileriniz web sitenizi çok sevecektir. Altyapı sistemleri gelişmiş olan Web servis firması ile kesintisiz ve sorunsuz bir hosting hizmeti alabilirsiniz. Başarılı firmalar arasında yer alan Web servis firmasının sunmuş olduğu farklı hizmetler şu şekildedir:

 • Alan adı işlemleri
 • Hosting hizmetleri ve kolay yönetilir paneller
 • Hazır olarak sunulan web siteleri
 • Hazır olarak sunulan e ticaret siteleri
 • Alan adı tescil işlemleri
 • Mail hizmetleri

Web sitesi üzerinde yer alan araçlar sayesinde, olaylıkla domain yani alan adı araştırması yapabilir ve boş olan alan adlarını alabilirsiniz. Web servis firması tarafından sizlere sunulan farklı web sitesi seçenekleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu seçeneklerden birinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

27. Odea Web firması

Odea Web firması,başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Profesyonel kadrosu ile müşterilerine yardımcı olan firma, etkili ve müşteri odaklı çözümleriyle size olacaktır. İş takibini başarılı bir şekilde yerine getiren firma, en ufak sorunlarla bile ilgilenmektedir.

Firmanın hosting paketleri içerisinde, aynı zamanda limitsiz olan seçenekler de bulunmaktadır. Öte yandan firmanın hizmetleri web tasarım ve seo çalışmalarını da kapsar. Bu sayede, web siteniz için gerekli olan çalışmaları daha hızlı ve pratik biçimde devam ettirebilirsiniz. Kolay ve anlaşılır bir web sitesine sahip olan firmanın, avantajlı kampanya ve fırsatlarını da bu alan içerisinde toplu olarak bulabilirsiniz.

28. Radore firması

Radore firması, 2005 senesinden beri hizmet veren bir firmadır. 10 binden fazla sunucuyu barındıran İstanbul’daki veri merkezi sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Yılda 75 TL ödeyerek bile kaliteli bir hosting hizmeti alabileceğiniz firma; bu fiyata sizlere 2 x 1 GB disk alanı sunmaktadır. Öte yandan aylık 100 GB trafik, 100 e-posta ile 2 sınırsız MySQL veritabanının da bu hizmete dahil olduğunu ekleyelim. Oldukça başarılı ve kaliteli hizmet sunan firma, Telekomünikasyon tarafından internet servis sağlayıcısı olarak yetkilendirilmiştir. Kesintisiz hizmet sunan firma, 2012 yılı ve 2015 yılları arasında arka arkaya en hızlı büyüyen veri merkezi unvanına layık görülmüştür.

Radore firmasının toplam olarak 2.760 m2 büyüklüğe sahip olan ve 10 bin sunucu kapasitesi bulunan veri merkezleri bulunmaktadır. Sektörde bulunan diğer firmalara göre kesintisiz hizmet konusunda öncü olan markanın hizmetleri tüm beklentilerinizi karşılayacak düzeydedir.

Radore firması, veri merkezi kapsamında 3 binden fazla müşterisine hizmet sağlamaktadır. Kaliteli ve kesintisiz hizmeti sayesinde, her geçen gün bünyesine yeni müşteriler dahil etmektedir. Kaliteli ve hızlı olarak sunmuş olduğu hizmetler şöyledir:

 • Sunucu barındırma hizmetleri
 • Sunucu kiralama hizmetleri
 • İçerik dağıtım ağı hizmetleri
 • Hosting hizmetleri ve farklı hosting türleri
 • Bulut sunucu servis hizmetleri
 • E- ticaret hizmetleri

Radore firması, verileri güvenli bir şekilde barındırır ve aynı zamanda bu verilere kolay, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Radore firması ile proje yöneten bazı markalar şöyledir; ADL, Abbate, beta, butik bebe ve ekşi sözlük gibi markalardır. Radore firmasının sağlamış olduğu hız, internet yapılarının direk olarak internet servis sağlayıcılarına bağlanabilmesi sayesinde oldukça yüksektir. Sizler de aradığınız hızda bir hosting hizmeti almak isterseniz, Radore firmasını tercih edebilirsiniz.

29. Slm Hosting firması

Slm Hosting firması, 2004 senesinden beri kesintisiz olarak hizmet sunan bir firmadır. Verdiği hizmetler içerisinde pek çok farklı hizmet modeli bulunmaktadır. Çok bilinen bir hosting firması değildir, fakat hizmetlerinden verim alınmaktadır.

Siz de Slm Hosting firması ile hosting hizmeti alabilir ve alan adı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sunmuş olduğu farklı hosting türleri sayesinde, web siteniz hangi altyapıyla tasarlanmış olursa olsun, web sitenizi kolay bir şekilde barındırabilir ve yönetebilirsiniz. Slm Hosting firması, aynı zamanda limitsiz olan seçenekler ile hosting hizmetleri de sunmaktadır. Limitsiz olan hosting hizmetlerinde, SSL sertifikası firma tarafından sağlanmaktadır.

Slm Hosting firması, 15 yıllık bir tecrübe ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Firmanın yönetiminde toplam olarak 9 bin hosting hizmeti bulunmaktadır. Slm Hosting firması, bulut sunucu hizmeti de sunmaktadır.

Slm Hosting firmasının başlangıç paketi sektöre yeni adım atanlar için uygun bir seçenektir.

Velhasıl-ı kelam, Slm firmasına bir selam verin; talebinizi iletin ve gerisini onlar halletsin!

30. Webkur firması

Webkur firması, 2003 yılında kurulmuş olan başarılı hosting firmalarından biridir. Oldukça gelişmiş ve hızlı bir sisteme sahip olan firma, işlemlerinizin hızlı ve başarılı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Üstelik uygun fiyatlara hizmet sağlayan firma ile projelerinizi verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Firma sizinle olası bir sorun durumuna karşı, 7/24 iletişim halinde olabilir. Bu nedenle, bir sorun yaşadığınızda saat ve gün ve olursa olsun,kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Webkur firmasından hizmet alan pek çok farklı müşteri bulunmaktadır. Bu müşteriler, firmadan memnun olduklarını ve hatta tavsiye ettiklerini belirtmektedir. Siz de uygun bir fiyata hosting firması istiyorsanız, hem uygun fiyat hem de kaliteli hizmet sunan Webkur firmasını tercih edebilirsiniz.

31. Netdirekt firması

Netdirekt firması, 2009 senesinde kurulmuş olan bir firmadır. 7/24 müşterilerine hizmet sağlayan firmadan, kesintisiz hizmet alabilirsiniz. 10 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan firmanın pek çok farklı hizmetleri bulunmaktadır. Sahip olduğunuz alan adlarını, kolaylıkla firmaya transfer edebilirsiniz. Firmadan aynı zamanda, farklı alan ad kayıtları da yapabilirsiniz. Bir sorun yaşamanız durumunda, firma iletişime geçebilmeniz için farklı iletişim seçenekleri sunmaktadır. Bunlar; telefon, mail ve ticket sistemidir. Bir problem olmasıhalinde, bu yollar ile kolaylıkla iletişime geçebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. Netdirekt firması, aynı zamanda ürünleri hakkında detaylı bilgiler sizlere sunmaktadır. Bu bilgiler istediğinizi alamazsanız, destek hatlarını arayarak da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Netdirekt firması, kendini yenileyerek gelişimlere ayak uydurmaktadır. Bu sayede, sizlere en güncel sistemler ile hizmet vermektedir. Netdirekt firması, antivirüs sistemlerine sahiptir.

Bu hizmet sayesinde, mailleriniz daha güvenli hale gelmektedir. Aynı zamanda, maillerinizin spam olarak düşmesi de engellenmektedir. Netdirekt firması, limitsiz hosting seçenekleri ile de seçim şansı sunmaktadır. Limitsiz olan hosting hizmetleri sayesinde, web sitenize gelen trafik sayısı sınırsız olarak belirlenir.Buna bağlı olarak, trafiğiniz artsa dahi web sitenizde bir yavaşlama yaşanmaz. Netdirekt firması tarafından sağlanan hizmetler şöyledir:

 • Stream Hizmetleri yani; TV canlı yayın, radyo canlı yayın, uydu hizmetleri, sürekli canlı yayın, video hosting hizmetleri
 • CDN hizmetleri; dinamik içerik dağıtımı, statik içerik dağıtımı, içerik dağıtım ağı, video barındırma, grafik hızlandırma
 • Sunucu hizmetleri; sunucu barındırma ve kiralama
 • Bulut hizmetleri
 • SSL sertifikası işlemleri
 • Hosting hizmetleri ve türleri
 • Alan adı işlemleri; alan adı alma, transfer etme ve yenileme hizmetleri

32. Reseller Hosting firması

hosting seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Reseller Hosting firması, 2007 senesinde kurulmuş olan bir firma olarak, sizlere hizmet vermektedir. 13 yıllık tecrübeye sahip olan firmadan, hosting ve farklı hizmetler satın alabilirsiniz. Gelişmiş özelliklere sahip olan hizmetleri ile sizlere kaliteli hizmet veren firma, kolay anlaşılır web sitesi ile işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

Firma, bazı özel günler için özel kampanyalar yaparak, indirim kuponları ile daha uyguna alışveriş yapabilmenize de olanak sağlıyor. Çok bilinen bir hosting firması değildir, fakat bu durum kötü hizmet verdikleri anlamına gelmemektedir.

Reseller Hosting firması, sunmuş olduğu hizmetler içerisinde bazı seçenekler için promosyonlar da sağlamaktadır. Özellikle hosting paketleri içerisinde yer alan lunix ve Windows reseller hosting hizmeti alanlar için ücretsiz olarak SSL sertifikası sunmaktadır. Aynı zamanda, bu hosting paketleri, SSD disk ile hizmet veren bir altyapıya sahiptir. SSD disk ile hizmet veren hosting modelleri, son derece hızlı olan hosting türleridir. Sizler dilerseniz, bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Reseller Hosting firmasının sunmuş olduğu hizmetler:

 • Linux reseller hizmetleri; Linux directadmin reseller, Linux cpanel reseller
 • Windows reseller hizmetleri
 • VİP reseller hizmeti

Bulut sunucu hizmetleri gibi hizmetlerden oluşmaktadır.

Reseller Hosting firmasında, alan adı işlemlerinizi yapamazsınız. Fakat farklı bir yerde olan alan adınız ile Reseller Hosting firmasından almış olduğunuz hosting hizmetini birlikte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, alan adınız ile hosting hizmetinizi birbiri ile uyumlu yani bağlantılı hale getirmektir. Bu işlem için gerekli olan bilgiye sahip değilseniz, Reseller Hosting firmasından teknik destek alarak, işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

33. CloudBunny firması

en iyi hosting firmaları

CloudBunny firması, 2009 senesinde kurulmuştur ve hızlı bir şekilde büyüme göstermiştir. Karadeniz bölgesinde kurulan şirket, ilk veri merkezini bu bölgede açmıştır. Günümüzde ise yurtiçinde ve yurtdışında farklı veri merkezleri bulunmaktadır. CloudBunny firması,gelişmiş özelliklerle kapsamlı hizmet sunmaktadır. 7/24 hizmet veren firma, size en ufak problem yaşamanız durumunda hemen geri dönüş sağlar ve sorunlarınızı çözmeye çalışır. Yerel olarak başlayan firma, bugün global alanda hizmet vermektedir. 2015 senesinde firma, CBN Bilişim teknolojileri için bir marka haline gelmiş ve bu şekilde hizmetlerini vermeye devam etmiştir.

CloudBunny firması internet için gerekli olan hizmetlerin yanı sıra, aynı zamanda yazılım ve yapay zekâ alanında da hizmetler vermektedir.

CloudBunny firması tarafında verilen hizmetler şu şekildedir:

 • Domain hizmetleri; alan adı alma, yenileme ve transfer etme
 • Hosting hizmetleri ve hosting türleri
 • Veri merkezi hizmetleri
 • Yazılım hizmetleri
 • Bulut bilişim hizmetleri
 • Yapay zekâ hizmetleri gibi farklı gelişmiş teknolojik hizmetler sunulmaktadır.

CloudBunny firması,başarılı olan hosting firmaları içerisinde yer almaktadır. Kapsamlı bir şekilde internet hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, CloudBunny firması seçebileceğiniz kaliteli firmaların başında gelmektedir. Kesintisiz hizmet sayesinde, sorun çözümü hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Kolay yönetilebilir bir müşteri paneline sahip olan CloudBunny firması ile işlemlerinizikolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hosting hizmeti ve fazlası için müracaat edebileceğiniz, güvenilir bir firmadır.

34. SH firması

en iyi hızlı hosting

SH firması, 2005 yılında kurulmuş ve bugüne dek çizgisini bozmadan hizmet vermeyi sürdüren bir hosting firmasıdır.

Firma, geniş ve kapsamlı servis sağlayıcılarına sahiptir. Kalitesi ve hızı da bundan kaynaklanmaktadır.

 • Firmadan sunucu kiralayabilir ya da barındırma hizmeti alabilirsiniz.
 • Hızlı ve etkili müşteri temsilcileri ile sorunlarınızı, 7/24 gerektiği zaman çözebilirsiniz.
 • Kiralık sunucu hizmetleri
 • Fiziksel sunucu, bulut sunucu hizmetleri
 • Hosting hizmetleri
 • Alan adı hizmetleri
 • Bulut hizmetleri
 • SSL işlem hizmetleri
 • Lisans hizmetleri

firmanın sağladığı imkanlardan bazılarıdır.

SH firması,güçlü bir altyapı sistemine sahiptir. Güvenlik sistemleri konusunda da gelişmiş teknik donanıma sahip olan firma, hosting hizmetleriniz e alan adı hizmetleriniz için rahatlıkla tercih edebileceğiniz firmalar içerisinde yer almaktadır. SH firması ile yedekleme işlemleri kolaylıkla yapılabilir. SH firmasından satın almış olduğunuz hizmetler, hemen aktif hale gelir ve bu sayede hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz. Söz konusu hosting ise, tercihiniz bu firmadan yana olabilir.

35. Natro

ucuz hosting

1999’da kurulan firmanın merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Hosting alanında ileri gelen firmalardan biri olan Natro, farklı hosting türleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarına anında cevap vermektedir. WordPress hosting, mail hosting, E-ticaret Hosting, bayi hosting ile Web Hosting; Natro tarafından sunulan hosting çeşitleridir. Öte yandan firma; Sınırsız Xtreme, WordPress M Sınırsız Pro ve WordPress L paketleriyle bedava SSL sertifikası vermektedir. Böylelikle Natro, web sitelerinizde üst düzey güvenlik sağlamayı taahhüt eder. Kesenin ağzını fazla açmak istemiyor fakat aynı zamanda kaliteli bir hosting hizmeti bekliyorsanız, Natro sizin tercihleriniz arasında yer alabilir.

36. DataTR

en iyi hosting firmaları

2006 yılında kurulan firmanın merkezi İzmir’de bulunmaktadır fakat Türkiye’nin dört bir yanına hosting hizmetlerini ve diğer web çözümlerini ulaştırmaktadır. Veri merkezleri, sanallaştırma teknolojisi gibi alanlarda da ön plana çıkan firma, saldırı önleme ve sorunsuz uptime güvencesiyle rağbet görmektedir. Yıllık fiyatları ise 49,90 TL’den başlamakta olup, müşterilerine son derece uygun fiyatlar üzerinden kaliteli hosting hizmeti vermektedir. Geniş hizmet ağıyla ve zengin hosting seçenekleriyle DataTR, kişisel ve kurumsal ihtiyaçlara hitap etmektedir.

49,90 TL’lik paketi ise ayda 5 GB trafiğe, 250 MB disk alanına, 5 veritabanına 5 e-postaya, 5 subdomaine izin verilmektedir.

Hosting firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Görüldüğü gibi hosting hizmeti veren birçok firma vardır.

Peki, bu firmalardan hangisinin daha kaliteli olduğuna nasıl karar vereceğiz? Sonuçta pazardan karpuz almıyoruz öyle değil mi? Burada büyük projeleriniz, hayalleriniz, emekleriniz, belki de günde yüzbinlerce hit alan web siteleriniz söz konusu… Bu nedenle el bebek gül bebek bugünlere kadar getirdiğiniz sitelerinizi hangi hosting firmasına emanet edeceğinize karar verirken ince eleyip sık dokumanız gerekir.

Öncelikle, hosting hizmeti alacağınız firmanın bir kurumsal yapıya sahip olup, olmadığını kontrol edin. Kurumsal değilse, uzak durun. Yani deyim yerindeyse, kıyıda köşede kalmış, kurumsal kimliğini oluşturamamış, merdiven altı hosting firmalarından kaçının. Kurumsal olmayan bir firma, sizin kurumsal hizmetlerinize nasıl yardımcı olabilir?

Firmadan daha öncesinde hizmet almış olan kişilerin yorumlarına mutlaka göz atın. Kullanıcı yorumları size firmanın çalışma prensipleri ve hizmet kalitesi hakkında bilgi verecektir. Baktınız ki; “bir ticket atıyorum saatlerce yanıt gelmiyor, sitelerimin yedeğini almamışlar her şey gitti, bir sorunu çözene kadar adamı fitil ediyorlar…” gibi yorumlar diz boyu; o halde hemen başka bir firma araştırmaya başlayın. Eğer firma için ekseriyetle hep olumlu yorumlar yazılmış ise; bu durum iyiye işarettir ve firmanın gerçekten de müşteri memnuniyetine önem verdiğini gösterir.

Hosting hizmeti almayı düşündüğünüz firmanın web sitesine dikkat edin. Web sitesi nasıl çalışıyor? Web sitesi hızlı mı? Web sitesinde işlemler kolay mı karmaşık mı? Bunları didik didik inceleyin. Eğer web sitesi yavaş olan bir firma ise kesinlikle daha fazla zaman ayırmadan, eleyin. Çünkü kendi web sitesi için yeterli hızı sağlamayan bir firma, sizin için hiç hız sağlamaz. Öyle ya, kelin ilacı olsa başına sürer diye boşuna dememişlerdir. “Kendi himmete muhtaç dede, nerede kaldı gayrıya himmet ede” sözü de buraya cuk oturmaktadır. Kendi web sitesi karman çorman, kağnı arabası gibi ağır ağır çalışan bir firmadan hız ve optimizasyon beklemek, çıkmaz ayın son çarşambasını beklemek gibi bir şeydir. O halde; “ayinesi iştir firmanın, lafa bakılmaz.” Demeli ve daha kendi sitesinde düzgün hizmet vermeyen bir firmadan, arkamıza bile bakmaksızın uzaklaşmalıyız.

Hosting almayı düşündüğünüz firmanın, bir yer sağlayıcı belgesi olup, olmadığını kontrol edin. Eğer firma, yer sağlayıcı belgesine ve diğer gerekli sertifikalara sahip değilse, o firmadan hizmet almayın. Zira böyle bir firma, olası bir sorun olduğunda sizi yüzüstü bırakacaktır. Daha doğrusu, ‘olası sorun’ demeyelim de böyle bir firmayla çalışırken ‘olmayan sorun’ kalmaz zaten. Kullandığımız basit ev aletlerinin bile garanti belgesi son derece önemliyken, koca koca web sitelerini barındıracağımız hosting firmalarının yer sağlayıcı belgesi önemli olmaz mı? Bu belgenin olmayışı, o hosting firmasının yasal olarak hizmet vermediğini gösterir. Özetle, eğer bir hosting firmasının yer sağlayıcı belgesi yoksa, o firmada sizin yeriniz olmamalıdır. Ayrıca İSO 27001 belgesiyle Vergi levhası da bir hosting firmasının sahip olması gereken diğer belgelerdir. Kaçak bir hosting firması, en ufak sorunda sizi yüz üstü bırakıp kaçacaktır!

Farklı hosting firmalarında, farklı ücretlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Bir firmanın size sunmuş olduğu ücret düşük olabilirken, bir diğer firmanın ise yüksek olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, ortalama olarak fiyatların hangi aralıklara sahip olduğunu anlamak için Pazar araştırması yapmanız ve ardından ucuz olan firmanın neden ucuz olarak hizmet verdiğini da araştırmanız gerekir. Çünkü uygun fiyata bir hosting almak isterken, web sitenizi riske atabilirsiniz. “Ucuz etin yahnisi yenmez.” Sözünü bu noktada biraz düşünmek gereklidir. Tabii ki uygun fiyat herkesin aradığı bir kriterdir ve kimse daha ucuz fiyatlara alabileceği bir hosting için milyarlar baymak istemez. Ancak gelişmiş bir hostingin de çok ucuz fiyata satılması pek mümkün değildir. Böyle bir durum, o hostingin –deyim yerindeyse- defolu mal olduğu konusunda şüphe uyandırır. Bu yüzden hosting alırken kazıklanmak da, hem ucuz olsun hem kaliteli olsun derken ucuz fakat kötü bir hizmet almak da can sıkıcıdır. Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyorsanız detaylı bir fiyat ve kalite araştırması yapmalı, hosting firmaları arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları irdeleyerek sizin için en uygun olanını bu doğrultuda belirlemelisiniz. 30-0-500 liraya akıllı telefon aldım diye sevinirken kargo paketinden salatalık çıkmasıyla neye uğradığını şaşıran bir insan misali; ucuz hosting aldım diye kendinizi kazançlı sayarken web sitenizde birer birer sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu nedenle hizmet alacağınız hosting firmasına karar verirken yalnızca fiyatını değil, firmanın tarihini, deneyimini, hizmetlerinin özelliklerini, farklı paket seçeneklerini de ayrıntılı bir şekilde gözden geçirmelisiniz.

Hosting almayı düşündüğünüz firmanın, başka ne gibi hizmetler verdiğine dikkat edin. Tam kapsamlı bir hizmet almak istiyorsanız web sitesi için gereken bütün hizmetleri bir arada sunan firmalarla çalışmanız, sizin için hem kolaylık olacak hem de bir sorun yaşadığınızda sorunu gidermek için farklı firmalar aramanıza gerek kalmayacaktır. Sonuçta bir hosting firması, müşterilerinin yaşayabileceği bütün sorunlara karşı önceden hazırlıklı olmalı, her ihtimali düşünmelidir.

Web sitenize uygun olan bir veri tabanı kullanılıyor mu ona dikkat etmeniz gerekir. Hosting hizmetinin veritabanı web sitenizle uyumlu olmalıdır.

Düzenli olarak yedek alması , kaliteli ve profesyonel bir hosting firmasının hizmetlerinden biridir. Dişinizden tırnağınızdan artırarak bir yerlere getirdiğiniz sitelerinizin, gece gündüz yaptığınız çalışmalarınızın, yıllar boyu harcadığınız emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız, yedekleme konusunda hassas olan bir firmayla çalışmalısınız. Herhangi bir problemde sitenizdeki tüm veriler silinirse onlara tekrar ulaşabilmeniz ve her şeye kaldığınız yerden devam edebilmeniz buna bağlıdır. Bir gecede dibe vurmak istemiyorsanız yedekleme hususunda firmanın üzerine düşeni yaptığından emin olmalısınız. Ne yazık ki yedek alınmadığı için verilerini kaybeden birçok insan vardır. Bu durumda bazı hosting firmaları suçu müşterilerine bulmakta ve yedeklemenin kendi görevleri olmadığını, suçlunun müşteri olduğunu söylemektedir. Halbuki topu müşteriye atmak, amiyane bir tabirle; “kendi yedeğini kendin alsaydın kardeşim ne yapalım?” demek, onları haklı çıkarmamaktadır. Zira yedekleme, bir hosting firmasının sağlaması gereken temel hizmetlerden biridir.

Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hangi hosting firmasını tercih edeceğinize karar verdiyseniz, şimdi ikinci aşamaya geldiniz demektir. Firmanın sunduğu hosting seçeneklerinden hangisini seçeceğinizi belirlemek, projelerinizi hayata geçirebilmek için uygulamanız gereken bir adımdır. Hedefinize çok yaklaşmışken yanlış bir hosting seçmek, işlerinizin mahvolmasına yol açabilir. Tercih ettiğiniz hosting firması kaliteli olsa bile, seçtiğiniz hosting size uygun değilse verim almanız mümkün değildir. Bu durumda kabahati hosting firmasına bulmanız da haksızlık olacaktır. Peki hosting alırken hangi püf noktalara dikkat edelim ki tam istediğimiz gibi bir hostinge sahip olabilelim? Şimdi bu konuyu mercek altına alacağız.

Her şeyden önce, alacağınız hostingin işletim sistemi çok önemlidir. Windows ve Linux olmak üzere iki farklı işletim sistemine sahip hostingler bulunmaktadır Siteniz hangi dilde kodlandıysa, işletim sistemini buna göre tercih etmeniz gereklidir. Şayet web sitenizde .ASP veya .ASPX dilleri kullanıldıysa tercihiniz, Windows hosting olmalıdır. Zira Linux bu dilleri desteklemez. Ancak web siteniz PHP diliyle kodlandıysa Linux hosting seçmeniz gerekecektir.

İhtiyacınız olan alan kapasitesi de hosting seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka unsurdur. Web sitenizde binlerce resim, video, yazı ve başka medyalar bulunacağından dolayı, tüm bunlar için yeterli gelecek depolama kapasitesine sahip bir hosting almanız şarttır. Eğer gereksinim duyduğunuz alandan daha geniş bir depolama alanı satın alırsanız, hem işinize yaramaz, boş boş durur hem de gereksiz yere para harcamış olursunuz. Ancak başlangıçta daha düşük alan satın alsanız bile, ihtiyaçlarınız arttıkça bu alanı genişletmeniz tabii ki mümkündür. Eğer kişisel bir bloğunuz varsa aşırı geniş bir depolama kapasitesi satın almanız gerekmez fakat e-ticaret siteniz ya da ziyaretçi kitlesi yüksek herhangi bir web siteniz varsa büyük boyutlu disk alanına ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte disk alanı kadar, bant genişliği de önemlidir. Geniş bant aralığının mevcut olduğu hostinglerde web siteniz hızlı çalışacaktır.

Hosting paketi seçilirken, web sitesinin trafik oranı da dikkate alınmalıdır. Yani sitenizin günlük tekil ziyaretçi sayısı çok fazlaysa, bu yoğun trafiği kaldıracak güçte bir hosting paketi tercih etmeniz lazımdır. Eğer trafik kotası yetersiz bir hosting alırsanız, kotanızın bitmesiyle birlikte siteniz erişime kapanır ve ziyaretçileriniz web sitenize ulaşamaz olur. Bu da sizin için büyük oranda ziyaretçi kaybı demektir ve prestijinize zarar verir. Bu yüzden, sitenizin hitini göz önünde bulundurarak, trafik kotasının kâfi geleceği uygun bir hosting paketi almaya ihtimam göstermelisiniz.

MsSQL ve MySQL veri tabanları, hosting alımında tercihinize yön verecek olan kavramlardır. Verilerin eklenip silindiği, güncellenip saklandığı yer, veritabanı olarak adlandırılır. Sitenize her giriş yapıldığında bilgiler, bu veritabanından çağırılır ve ziyaretçilere sunulur. Eğer PHP altyapısıyla hazırlanan bir web sitesine sahipseniz, MySQL tabanlı bir hostinge yönelmelisiniz. .ASP yahut .ASPX dillerinden biriyle kodlanmış web siteleriniz mevcutsa, seçeceğiniz hostingin MsSQL özellikli olması gerekmektedir. Fakat bu noktada, MySQL veri tabanının daha güvenli, hızlı ve kullanışlı olduğu söylenebilir.

Ne kadar e-maile ihtiyacınız olduğu, hosting paketi alırken gözetmeniz gereken bir husustur. Eğer çok fazla e-posta adresi oluşturmanız gerekecekse, buna uygun bir hosting paketi almalısınız. Çok sayıda posta adresi açabilmenizi sağlayan hosting paketleri olduğu gibi, bu konuda daha sınırlandırılmış seçeneklere sahip olan paketler de mevcuttur.

Ram ve işlemci gibi bileşenler sitenizin yüklenme hızına doğrudan etki edeceğinden, ihtiyaçlarınız için yeterli gelecek ram kapasitesi ve işlemciye sahip hostingleri tercih etmelisiniz.

Alacağınız hostingin birden çok alan adı barındırmaya izin veriyor olması, farklı alan adlarını tek bir yerden yönetebilmenize olanak sağlayacaktır.

Buraya kadar; en iyi hosting firmalarının neler olduğunu, iyi bir hosting firmasının sahip olması gereken özellikleri ve hosting paketi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatmaya çalıştık. Görüldüğü gibi, hosting alımı dikkat gerektiren bir süreçtir ve bu sürecin takır takır ilerleyebilmesi için kaliteli bir hosting firmasının tercih edilmesine ihtiyaç vardır. “Her yiğidin bir yoğurt yeyişi vardır.” Dedikleri gibi her hosting firmasının da farklı hizmetleri, fiyat politikaları ve müşteri yaklaşımları söz konusudur. Bu kadar seçenek arasından en uygun olanını bulabilmek ise, projelerimizin geleceği açısından çok mühimdir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hosting, sitelerin barındığı bir ev olarak tanımlanabilir. Naasıl ki depreme dayanıklı olmayan bir evin en küçük sarsıntıda yıkılma ihtimali varsa, kalite standartlarına uygun olmayan, güvenlik açıklarıyla dolu bir hostingde barınan bir sitenin en ufak bir saldırıda çökme ihtimali vardır. Üstelik bu durumun geri dönüşü olmayabilir. Bütün emeklerimizin puf diye uçup gitmesini düşünmek bile gerçekten çok korkutucudur. İşte bu tehlikelerden korunmak için yapmamız gereken şey, enine boyuna düşünerek iyi bir hosting firmasında karar kılmak ve o firmanın hosting paketlerinden birini tercih ederek sitelerimizi emin ellere teslim etmektir.

Okumaya devam et
Advertisement

Trendler