Bizimle iletişime geçin

Collider, şu ana dek 2020’de yayınlanmış en iyi 15 Netflix dizisi hakkında bir liste hazırladı. BoJack Horseman’dan Unorthodox’a pek çok dikkat çeken yapım bu seçkide kendisine yer buldu.

15 yılı aşkın süredir film ve televizyon dünyasına dair yayın yapan Collider adlı internet sitesi, en iyi 15 Netflix dizisi adı altında bir liste yayınladı. Şimdiye kadar 2020 yılı içinde yayınlanmış Netflix yapımları arasından derlenen seçkide pek çok popüler yapım olduğu gibi kimi göz ardı edilmiş işler de yer alıyor.

Steve Weintraub tarafından kurulan Collider, uzun soluklu yayın hayatında artık gündem belirleyen dosya ve özel haberleri ile de sık sık karşımıza çıkıyor.

Dijital yayıncılığın çehresinin değişmesine öncülük eden Netflix, şimdiye dek pek çok kıymetli yapımın bizimle buluşmasına vesile oldu. 190’dan fazla ülkede 180 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan platform pek çok dizisi ile marka oldu.

Netflix, sonrasında Disney+, Amazon Prime, Hulu,  Apple TV+, HBO Max ve Peacock gibi pek çok dijital yayının da ortaya çıkması adına dikkate değer bir rekabet ortamı yarattı.

Platform son zamanlarda “eski kalitesinden uzak” olduğuna dair pek çok eleştiri alıyor. Yine de kanalın içerisinde hâlâ oldukça önemli işler kendilerine yer buluyor.

Into the Night 2. Sezon Türk Oyuncu Mehmet Kurtuluş

Collider da hazırladığı bu listede okura 2020 yılında şimdiye dek yayınlanmış en iyi 15 Netflix dizisini içeren bir seçki sunuyor.

Listenin son basamağında Middleditch and Schwartz adlı komedi şovu yer alıyor. Thomas Middleditch ve Ben Schwartz tarafından yaratılan gösteri tamamen doğaçlama bir komedi anlayışını barındırıyor.

Yedinci sırada, geçen günlerde 2. sezon onayını alan Into the Night dizisi yer alıyor. Netflix Belçika yapımı dizi, başrolünde yer alan Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş ile de dikkatleri üzerine çekmişti. I Am Not Okay with This ise platformda sık rastladığımız gençlik / süper kahraman uyarlama yapımlarından birisi. Beşinci sırada BBC ve Netflix ortak yapımı Dracula var. Steven Moffat ve Mark Gatiss’in ortaklığında geliştirilen mini dizi hem olumlu hem de olumsuz pek çok eleştiri almıştı.

İlk üçte ise Sex Education, The Chef Slow ve BoJack Horseman var. Yetişkinlere yönelik animasyonlarda ciddi atılım yapan kanal, özellikle BoJack Horseman ile büyük yankı uyandırmıştı.

İşte Collider Tarafından Hazırlanan 2020 Yılının Şu Ana Kadarki En İyi 15 Netflix Dizisi

 1. Middleditch and Schwartz

 

 1. Dead to Me

 1. #blackAF

 

 1. Ugly Delicious

 

 1. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

 1. Too Hot to Handle

 

 1. Never Have I Ever

 

 1. Queer Eye

 

 1. Into the Night

 

 1. I Am Not Okay with This

 

 1. Dracula

 

 1. Unorthodox

 

 1. Sex Education

 

 1. The Chef Show

 

 1. BoJack Horseman

 

 

SANAT

Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Sonbaharda

Peaky Blinders 6. sezon çekimleri önümüzdeki sonbahar başlıyor. Yeni bölümlerde Boardwalk Empire’ın yıldızı Stephen Graham da diziye dahil oluyor.

Peaky Blinders 6. sezon çekimleri önümüzdeki sonbahar başlıyor. Yeni bölümlerde Boardwalk Empire’ın yıldızı Stephen Graham da diziye dahil oluyor.

Suç ve drama türlerini bir arada anarken son dönemlerde adından sıkça bahsettiren Peaky Blinders, yeni sezon çalışmalarına başlıyor. Peaky Blinders 6. sezon çekimleri önümüzdeki sonbahar başlamak üzere programlanıyor.

Steven Knight tarafından yaratılan ve başrolünde Cillian Murphy’nin yer aldığı BBC dizisi, 6. sezon için ön hazırlığını sürdürüyor.

Sevilen BBC dizisi, Koronavirüs pandemisi nedeniyle erteleme alan yapımlar arasında yer alıyordu.

2013 senesinde İngiltere’nin BBC kanalında yayına başlayan dizi, kısa sürede milyonlarca izleyicinin beğenisini kazandı. Toplamda 5 bölümden oluşan 5 sezon, finalini 22 Eylül 2019 tarihinde yapmıştı. Sonrasında, dizinin yönetmenlerinden Anthony Byrne, seride maceranın kaldığı yerden devam edeceğini ayrıca yapıma yeni karakterlerin de katılacağını duyurmuştu.

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Aralık 2019 tarihinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede bir pandemiye dönüşen Covid-19 hastalığı, sinema ve televizyon dünyasında pek çok yapımın tarihi ile oynamıştı. Peaky Blinders da bu yapımlardan yalnızca birisi. Dizi, 5. sezon finalini geçen eylülde yaptıktan sonra 6. sezon çekimlerine bir türlü başlayamamıştı. Sonunda ortaya daha net bir prodüksiyon takvimi çıktı.

Production Weekly’nin açıkladığına göre Peaky Blinders 6. sezon çalışmaları, gelecek sonbahar mevsiminde çekim aşamasına geçiyor. Çekimlerin ilk aşaması Birleşik Krallık, Londra ve İskoçya Glasgow’da gerçekleştirilecek. Planlanan tarih ise 7 Eylül 2020 olarak öne çıkıyor.

İngiltere’nin Birmingham kentinde yaşayan Thomas Shelby ve ailesinin yükseliş hikâyesini konu alan dizinin 6. sezonu toplamda 6 bölümden oluşacak. Bu durumda yeni sezon için hayranların diziye kavuşmak için 2021’in ikinci yarısını beklemesi gerekebilir. Elbette Koronavirüs salgınının gidişatına göre bu programlar her zaman değişme ihtimalini barındırıyor.

Boardwalk Empire’ın Al Capone’u Stephen Graham da Kadroda!

Cillian Murphy dışında kadrosunda Helen McCrory, Paul Anderson ve Tom Hardy gibi yıldız isimleri barındıran yapım şimdiden merakla bekleniyor.

Bununla birlikte 6. sezon kadrosuna This is England, Snatch ve Tinker Tailor Soldier Spy gibi filmlerde karşımıza çıkan Stephen Graham da katılıyor. Graham ayrıca Martin Scorsese’nin The Irishman filminde Anthony “Tony Pro” Provenzano’ya ve Boardwalk Empire dizisinde Al Capone’a hayat vermişti.

Peaky Blinders ilk 5 sezonu ile Netflix kütüphanesinde de kendisine yer buldu. Dizinin 7. sezon onayını da çoktan aldığını ve ayrıca bir de sinema filminin yolda olduğunu hatırlatalım.

Okumaya devam et

SANAT

Klasik otomobillerle büyüyen ağaçlar

Her nasılsa klasik otomobillerin içinden yükselerek büyüyen ağaçlar apokaliptik bir dünyaya aitmiş gibi görünüyor. Peki bu nasıl oluyor? Acaba fideler için bir koruma mı? Yoksa tamamen tesadüf mü?

Her nasılsa klasik otomobillerin içinden yükselerek büyüyen ağaçlar apokaliptik bir dünyaya aitmiş gibi görünüyor. Peki bu nasıl oluyor? Acaba fideler için bir koruma mı? Yoksa tamamen tesadüf mü?

Okumaya devam et

SANAT

Yeni Bir Scarface İçin Hazırlıklar Sürüyor

Yeni bir Scarface filmi için hazırlıklara başlandı, film zamanın ruhunu yansıtacak.

Orijinali 1932 yılında Howard Hawks yönetmeliğinde çekilen, 1983 yapımı Brian De Palma imzalı yeniden çevrimiyle sinema tarihine damga vuran Scarface uzun süredir gündemdeydi. Geçtiğimiz Mayıs ayında, Luca Guadagnino, yeni bir Scarface filmi yapacağını duyurmuştu.

İtalyan yönetmen Luca Guadagnino, Coen Kardeşler’in senaryosundan yola çıkarak yöneteceği yeni Scarface filmi hakkında konuştu. I Am Love ve Call Me by Your Name‘in de aralarında olduğu filmlere imza atan yönetmen Guadagnino, Variety ile gerçekleştirdiği söyleşide;

“İnsanlar sadece yeniden çevrim yaptığımı iddia ediyor ama gerçek şu ki sinema var olduğundan beri kendini yeniden çeviriyor. Bu, orijinal hikâyeler bulamamanın tembel bir yolu olduğu için böyle değil. Her zaman belirli hikâyelerin zamanımız hakkında ne söylediğine bakmakla ilgili” şeklinde konuştu.

Zamanın Ruhuna Uygun Olacak

Guadagnino, daha önce de Howard Hawkes’ın yönettiği ilk Scarface filmi için, “İçki yasağının olduğu döneme dairdi. Elli yıl sonra Oliver Stone ve Brian De Palma, Hawkes’ın filminden çok farklı bir film yaptılar. Benim versiyonum da zamanın ruhuna uygun olacak” demişti.

Oyuncular Henüz Belli Değil

Guadagnino’nun yöneteceği filmde hikâye Los Angeles’ta geçecek. Tony Montana‘yı canlandıracak oyuncunun henüz belli olmadığı bu filmin ne zaman çekileceği bilinmiyor.

İkonik Yapım Scarface’in Konusu ise Şöyleydi

Yaralı Yüz‘de, Fidel Castro, Küba’da istenmeyen rejim muhaliflerine Amerika’ya göç etme hakkı tanır. Küba’ya göç edecek olan binlerce insanın içerisinde azılı suçlular ve akıl hastaları da vardır. Bu azılı suçluların en bilinenlerinden Tony Montana da yakın arkadaşı Manny Ribera ile Miami’ye göç eder. Montana kendisini ülkenin uyuşturucu babalarından biri olan Frank Lopez’in kanatlarının altında bulur. Montana’nın ise geldiği yerlerden daha yükseklere ulaşmak yönünde oldukça iddialı ve cesur hedefleri vardır. 1932 tarihli kült filmin Brian De Palma tarafından yeniden çevrilmiş hali olan Scarface’in senaryosunu Oscar’lı yönetmen ve senarist Oliver Stone yazdı. Tony Montana’yı ise Al Pacino canlandırmıştı.

Okumaya devam et

Trendler