Bizimle iletişime geçin

Amerikan Hava Kuvvetlerine ait bir adet RQ-4B Global Hawk İnsansız Hava Aracı, Azerbaycan-Ermenistan sınırında gözlem uçuşu gerçekleştirdi. İHA, bu uçuşu Gürcistan hava sahasına yaptı.

Amerikan Hava Kuvvetlerine ait bir adet RQ-4B İHA, Karadeniz’deki görevi için Ege semalarından bölgeye intikal etti. İHA, Ukrayna ve Rusya sınırı boyunca gözlem uçuşu gerçekleştirdikten sonra rotasını Gürcistan hava sahasına yöneltti

Son dönemde Azerbaycan-Ermenistan sınırından atan çatışmalar nedeni ile bölgede özel bir gözlem uçuşu icra eden RQ-4B, daha önce bu rotada çok az uçuş gerçekleştirmişti. İHA’nın uçtuğu rotayı İtaMilRadar paylaştı.

İHA, sakin dönemlerde Karadeniz’deki görevleri için aynı rotada bölgeye giriyor ve Kırım civarını gözlemledikten sonra Ege’ye yönelip bölgeden ayrılıyordu

RQ-4, daha önce İran hava savunma sistemleri tarafından vurulan ve düşen İHA olarak da biliniyor. Yükse irtifada uçuş gerçekleştirebilme kabiliyetine sahip RQ-4, Haziran 2019’da İran hava savunma sistemleri tarafından vurulmuştu. İran, İHA’nın ulusal hava sahasını ihlal ettiğini açıklamış ve bu nedenden ötürü vurduğunu bildirmişti

Amerika Birleşik Devletleri ise İHA’nın uluslararası hava sahasına uçtuğunu belitmiş ve İran’ın iddialarını yalanlamıştı. İran, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile düşen İHA’nın parçalarını bir araya getirerek Hava Kuvvetleri Havacılık Müzesinde sergileyeceğini duyurmuştu.

BİLGİ

Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Arasında Ne Gibi Farklar Var?

Bu videoda evlat edinme ve koruyucu aile hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Evlat edinme; isminden de anlaşılacağı üzere kişilerin kendi soyundan olmayan çocukları kendi evladı gibi kabul etmesi anlamına gelir. Koruyucu ailelik ise aynı şekilde bir çocuğa koruyuculuk etmek ve onun bakımlarını üstlenmektir.

 

Okumaya devam et

BİLGİ

İzmir’deki Deprem Anı ve Depremin Hemen Ardından Yaşananlar

İzmirde 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen deprem anı ve depremin hemen ardından yaşananlar amatör kameralar tarafından kaydedildi.

Görüntülerde deprem anından insanların yaşadığı panik İzmir’deki depremin şiddeti ve büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Okumaya devam et

BİLGİ

Dünyanın En Etkileyici 10 Doğa Olayı

Bu videoda dünyanın farklı noktalarında gerçekleşen 10 farklı doğa olayını sizler için listeledik.

 

Okumaya devam et

Trendler