Bizimle iletişime geçin

11 yıl önce NTV Tarih dergisinde yer almış bir maddeler listesi. Bu dergi de 1950’lerdeki bir makaleye dayandırmış. Ayça ve Toni ile Ev Hali podcastinden…

Malum maddeler

1) Evde birşeyi kırarsanız kabahati tekir kediye yüklemeyiniz, bayın hiddetinden birşey tenzil edemezsiniz. Doğruyu söyleyiniz.

2) Kocanız tabii güzel olmanızı ister. Fakat evvela evin masrafını, sonra tuvaletinizi düşünmelisiniz.

3) Kocanız yorgun argın işten geldiği zaman sakın sokağa çıkacağınız için giyindiğinizi söylemeyiniz. “Siz geleceksiniz diye giyindim” deyiniz.

4) Yapmak istediğiniz her ne olursa olsun bir defa da kocanıza danışmalısınız. Onun fikrini kabul etmeğe mecbur değilsiniz ama, bir kere sormak vazifenizdir.

5) Erkekler çocuk gibidirler. Kocanıza şefkat, muhabbet gösteriniz fakat sırnaşmayınız.

6) Sinirli ve huysuz iseniz aksiliğinizi asla önünde belli etmeyiniz. Kocanız sizi yumuşak başlı bilmelidir.

7) Kocanızla haftada 2 kere beraber sokağa çıkınız. Diğer günler erkeğinizi serbest bırakınız.

8) Tatil günleri annenizi eve davet etmeyiniz. Gelecek olursa bir daha gelmemesini tatlı bir dille ihtar ediniz.

9) Eğer kocanız size uzun bir şey anlatıyorsa onu dikkatle dinleyiniz; veya dinler gözükünüz.

10) Kocanıza katiyen evişi gördürmeyiniz. Evişi sadece sizin içindir.

İNSAN

Seren Serengil’den Armağan Çağlayan’a olay açıklama

Youtube’da Armağan Çağlayan’ın sunduğu “Gör Beni” programına konuk olan Seren Serengil’den evlilik itirafı! ‘Zengin adamın şartlarına göre yaşayamam’ diyen Serengil, çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çekti.

Youtube’da “Gör Beni” programında Armağan Çağlayan’ın sorularını yanıtlayan Seren Serengil, hayatı ve ilişkilerine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Çağlayan’ın “Siz aşka aşıksınız. Öyle hissediyorum. Aşk fikrine aşıksınız. Çünkü birlikteliklerinizde de öyle. Önce çok tutkuyla seviyorsunuz, tipini değiştiriyorsunuz, sonra birden bire sırtınızı dönüyorsunuz. Sanki Seren Serengil aşk insanı değil de aşık olma fikrine aşık gibi geliyor bana. Bu da galiba annenizle babanız arasındaki durumdan ötürü” sözlerine Serengil, “ailem beni çok sevse de benimle kaliteli zaman geçirmedikleri için sevgiyi eksik aldım. İlla birileri beni sevsin istedim.

Ben birilerini giydirirsem, iyilik yaparsam, bir şeyler alırsam o beni daha çok sevecektir ve benim yanımda olacaktır gibi. Ben sevgiyi hep böyle tanımladım” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN BENİ SEVMESİ…’

Seren Serengil yaptığı açıklamaya şöyle devam etti: “Karşımdaki insan ‘seni seviyorum’ dediği zaman hemen inandım. Ya da beni kullanmak için mi geldi gerçekten sevdi mi, kriteri uygun mı hiç ilgilenmedim. Önemli olan beni sevmesiydi. İhtiyacım olan şey beni sevmiş olması. Beni sevdiğine inandığım herkesi daha da çok sevmesi için, üzerine katarak sevmeye devam ettim. ‘O iyi olsun, onun istediği olsun, o daha ünlü olsun, o daha yakışıklı olsun, onun istediği yemek pişsin’ gibi onu mutlu edip beni daha çok sevmesini istiyorum.”

SEVGİYİ SATIN MI ALIYOR?

Armağan Çağlayan’ın ‘bir yandan sevgiyi satın alıyorsunuz’ yorumu üzerine Seren Serengil, “Belki satın almak demeyelim de, sen bir iyilik yaparsan, o da seni daha çok sever mantığı var bende. Çünkü birisi tırnağımın ucu kadar iyilik yapsa ben onu ömrüm boyunca unutamam” şeklinde yanıtladı.

‘ZENGİN ADAMIN ŞARTLARINA GÖRE YAŞAYAMAM’

Armağan Çağlayan’ın ‘Her defasında pişman olmuyor musunuz?’ sorusu üzerine Serengil, ‘Ben çok kuvvetli bir adamla birlikte olamam. Çok zengin, çok toplantısı olan, çok iş seyahati olan… Benim hayatım şöyle bir hayat. Ben hayvanları çok seviyorum 6-7 tane köpeğim var. Ben gidip başka bir adamın evinde de oturamam, onun kurduğu evde de oturamam, onun şartlarında da yaşayamam. Çünkü benim çocukluğumdan gelen bir yaşam var. Refah içinde, her istediğimi alarak, istediğimde çalışabilme, istemediğimde çalışmama özgürlüğüm olabilecek kadar bir yaşam standartım var.

Kariyeri böyle, yaşam standardı böyle ama hiç benim yanımda olamıyor. Orada bir toplantısı var burada… Hayır ben böyle birini istemiyorum. Ben nasıl birisini istedim hayatımda ‘hadi sinemaya gidelim’ ya da ‘hadi tekneyle gezelim’ şimdi bir iş adamıyla olduğumu düşünün, bunu o adamla yapabilir misiniz? Peki ben o adamdan hiçbir şey istemiyorsam menfaatim de yoksa, neden onun bana bahşettiği günlerde ve zaman diliminde olacağım. Şimdi hava güzel onunla yemek yemek istiyorum ama o iş seyahatinde…

‘KÖPEĞİMİN YANINA SIĞIŞACAK…’

Ben benimle daha fazla zaman geçirebilecek, mesleki açıdan daha rahat birisiyle olurum. Yani benim evimde oturacak bir kere. Benim köpeklerimle başkasının evine gitsem olmaz. Adam dese ki koltuğa çıkmasın oracıkta ayrılırım. Köpeklerim benimle yatıyor. Bir gün şöyle bir konu oldu. Köpeğim tam yatağın ortasında yatıyor ve eşimin de yatağa gelmesi lazım. İndirsene dedi. Dedim ki uyuyor indiremem o orada uyumaya alışık. Demek istedim ki orada uyuyacak. Sen de bir yere sığışacaksın yapacak bir şey yok.

‘BEN DE KOLAY BİRİ DEĞİLİM’

Şimdi bunu kabul eden, beni çok seven, yüce gönlüyle kabul eden ve bana uyum sağlayacak birisi olmalı. Bana uyum sağlayacak birilerini seçtiğin zaman da krtiterler daralıyor. Bu sefer hiç bana uymayan insanlar da havuza giriyor. Ben seçtiklerimi ve onlarla gelen riskin sonuçlarını kabul ediyorum. Ben bu saatten sonra değişemem. Sanmayın ki benim karşıma benim standartlarımda biri çıkmadı. Çıktı ama ben hiçbir şey hissedemiyorum. Beni geriyor. Evi çok seviyorum. İçki içmem, sigara içmemem… Ben 21:30 22:00 gibi yatıyorum. Ben de kolay biri değilim. O tarafımı bildiğim için yapabileceğim ne varsa seferber ediyorum. Hiç eve bak demiyorum, fatura öde demiyorum, hiçbir şey demiyorum.”

‘EVLİLİK KAÇ PARAYA PATLIYOR?’

Armağan Çağlayan’ın “Bir evlilik size kaç paraya patlıyor” sorusu üzerine Serengil, ‘Aslında evde yemek pişiyorsa, ya da tatile gidiyorsam işte ne yapıyorsam onu paylaşıyorum. Kimsenin eline para vermiyorum. Ben şöyle diyorum. Ben bu adamı seçtim. Bu adamın ekonomik durumu bu. Kendi hayatımdan da vazgeçmek istemiyorum. Ama ona da bunu yüklemek istemiyorum. O bunu kaldıramayacak. Ben bir tatile, bir otele gitmek istiyorsam, onun da buna durumu yoksa bunu benim karşılamam, bende bir sorun asla yaratmaz. Çünkü o benim hayatım. O olsa da olmasa da ben oraya gidiyorum.Bu onun ayıbı değil. Her çiftte bir taraf daha kuvvetli olur. Herkes aynı şartlarda para kazanmayabilir” yanıtını verdi.

Okumaya devam et

İNSAN

Ünlü oyuncu Pınar Altuğ’ı çılgına çeviren soru! “Siz aldatan kadın mısınız?” sorusuna verdiği yanıt…

Magazin dünyası bu son dakika haberini konuşuyor. Çocuklar Duymasın’ın Meltem’i olarak hafızalara kazınan oyuncu ve sunucu Pınar Altuğ açıklamalarıyla gündeme bomba gibi düştü. Magazin sayfalarının son dakika olarak duyurduğu açıklamalarda özel hayatı ile her zaman merak edilen isimlerden olan Pınar Altuğ’un sinirlendiği anlar dikkat çekti. Pınar Altuğ, Jülide Ateş’in 40 programında kendisini yöneltilen soruları yanıtladı. Özel hayatı ve oyunculuk kariyeri ile ilgili sorulara yanıt veren Pınar Altuğ’un bazı açıklamaları sosyal medyada olay oldu. Pınar Altuğ’un özellikle “Aldatan kadın mısınız?” sorusuna verdiği sert yanıt çok konuşuldu. İşte son dakika olarak geçen Pınar Altuğ’un çarpıcı açıklamaları…

Çocuklar Duymasın’ın Meltem’i olarak hafızalara kazınan oyuncu ve sunucu Pınar Altuğ açıklamalarıyla gündeme bomba gibi düştü. Kendisinden yaşça küçük Yağmur Atacan’la 2008 senesinde evlenen ve bu evlilikten Su Atacan isminde bir çocuğu bulunan Pınar Altuğ, 40 isimli programa konuk oldu. Sunucu Jülide Ateş’in sorularını yanıtlayan Pınar Altuğ, programda özel açıklamalarda bulundu

“ALDATAN KADIN MISIN?”

Pınar Altuğ Atacan, program sunucusunun “Aldatan kadın mısınız?” sorusuna çok sert yanıt verdi. Altuğ, “Sana ne ya da kime ne! İlk kocamla evlenirken ‘Seviyor musun?’ diye sordunuz mu? Boşanırken niye soruyorsunuz? Hayatımın hiçbir döneminde özel hayatımla ilgili konuşmadım. Ben birinin yuvasını bozmadım. Ben kendi evliliğimi bitirdim. Geriye dönüp bunları konuşmak çok saçma” ifadelerini kullandı.

“BOŞANMA KARARINI DİZİDEYKEN ALDIM”

Pınar Altuğ’u kızdıran yorum! ‘Azıcık edep!’

“Pınar Altuğ dipten nasıl çıktı?” sorusuna da yanıt veren ünlü oyuncu “Ben Çocuklar Duymasın dizisinden oynarken boşanma kararı aldım. Bu kararı bilen Birol Güven vardı. Ben Birol’a ‘Böyle bir karar aldım. Rolüme zarar verebilir istersen gidebilirim’ dedim. O da ‘Saçmalama böyle bir şey olabilir mi?’ dedi. Öyle bir şey oldu ki biz sonradan el sıkıştık ve gittik. Kendim istedim. Bir şeyler olunca ‘Ben gidiyorum’ dedim. O da ‘Tamam’ dedi” şeklinde konuştu.

“BİZDE PARA KOCADA DURUR”

Pınar Altuğ, Jülide Ateş’in sorduğu “Atacanlar’ın evinde faturalar kim öder?” sorusuna ise “Ben para işine hiç karışmadım. Birine para yatıralacaksa ‘Para yatırırmısın şu hesaba’ derim. Hiçbir faturaya karışmıyorum. Ben hayatımda hiçbir şey ödemedim. Çünkü bizde bütün para kocada durur” yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU?

Pınar Altuğ’un 2000 yılında evlendiği Umut Elçioğlu’nu Tony Teodoridis ile aldattığı iddia edilmişti. Umut Elçioğlu’nun askerlik yaptığı sırada aldatıldığı iddiası magazin gündeminde uzun süre yer almıştı. Eşi Pınar Altuğ’un tavırlarından şüphelenen Elçioğlu, askerde izne ayrılarak hiç kimseye haber vermeden evine gitmiş ve camdan kaçmaya çalışan Tony’yi gördüğünü öne sürmüştü. Pınar Altuğ ve Umut Elçioğlu 2003 yılında boşanmıştı.

Okumaya devam et

İNSAN

Acun Ilıcalı’dan son dakika açıklaması geldi…Sürpriz Survivor yeni sezon ilk yarışmacısı Cemal Hünal oldu! 2021 Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında?

Ekranların sevilen yarışma programı Survivor yeni sezon için ilk yarışmacı belli oldu. Acun Ilıcalı 2021 Survivor yeni sezon için son dakika açıklamalarında bulundu. Instagram hesabından ilk yarışmacıyı açıklayan Acun Ilıcalı’nın bu açıklamasının ardından Cemal Hünal hakkında araştırmalar da başlamış oldu. Öte yandan MasterChef yarışmacı Celal Sarıgül’ün de yeni sezonda yer alacağı iddialar arasında yer alsa da henüz resmiyet kazanmadı. Peki; Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Acun Ilıcalı’dan son dakika açıklamalar…

Acun Ilıcalı’dan son dakika açıklaması…Survivor yeni sezon ilk yarışmacısı Cemal Hünal oldu! 2021 Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında?

Acun Ilıcalı son dakika açıkladı! Survivor yeni sezon ilk yarışmacı Cemal Hünal oldu. Cemal Hünal isminin açıklanmasının ardından hayatı hakkında araştırmalar da başlamış oldu. Acun Ilıcalı “Issız adam ıssız ada” notuyla detayları paylaşırken öte yandan Survivor yeni sezon için pek çok yarışmacının da katılacağı iddialar arasında yerini alsa da henüz resmiyet kazanmadı. Peki; Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında ve nereli?

ACUN ILICALI SON DAKİKA AÇIKLADI: SURVİVOR YENİ SEZON’UN İLK YARIŞMACISI CEMAL HÜNAL OLDU!

Acun Ilıcalı, Instagram hesabından Cemal Hünal’ın Survivor yeni sezon ilk yarışmacısı olacağını duyurdu…

Acun Ilıcalı Survivor 2021’de yarışacak ilk ismi açıkladı. Ünlü televizyoncu, Cemal Hünal’ın Survivor’a gideceğini duyurdu

Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışmasının 2021 kadrosu netlik kazanmaya başladı. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Survivor 2021’e gidecek ilk yarışmacıyı Cemal Hünal olarak duyurdu. Ilıcalı, Instagram hesabından ‘Issız adam, ıssız ada’ notuyla ilk yarışmacıyı açıkladı.

CEMAL HÜNAL KİMDİR?

Cemal Hünal (2 Ekim 1976, İstanbul), Türk oyuncu.

Saint Benoit Fransız Lisesi’nde iki yıl okuduktan sonra yaşadığı disiplin sorunu nedeniyle ailesi tarafından İskoçya’ya, Gordonstoun International Summer School’a gönderildi. Lisenin ardından Londra’da tasarım okumaya karar vererek bir süre burada yaşamış ardından oyunculuk eğitimi için Los Angeles’a gitmiştir. Ucla Extension’da, Santa Monica College’de ve London Film School’da tiyatro ve sinema eğitimi almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli kısa filmlerde rol almıştır. Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı Ulak ve Issız Adam filmlerinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisindeki Murat rolü için Osmanlı tekniğine dayalı dövüş için Polonyalı hocalardan eğitim almıştır

Rol aldığı tiyatro oyunları

2′ si 1 Arada: Ahmet Kazanbal – Gate Sahne Sanatları 2015

Öfke (oyun) : John Osborne – Tiyatro Arı – 2012

Aşk Kokusu : Neil Simon – Tiyatro Şenay – 2010

Rol aldığı diziler

Asi (2007-2009) – Kerim

Kış Masalı (2009) – Ali Murat

Adanalı (2010) – Alex

Seni Bana Yazmışlar (2011) – Yalçın

Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam (2012) – Murat

Osmanlı Tokadı (2013) – Moğol

Tatar Ramazan (2013) – Rüstem Sinan

Paramparça (2014) – Alper

Diriliş Ertuğrul (2017) – Tekfur Ares

Tozkoparan (2019) – Celal Hoca

Okumaya devam et

Trendler